04 12 2018

Lodowisko za ponad 200 tysięcy złotych

04.12.2018, godz.: 13:18
Lodowisko za ponad 200 tysięcy złotych
fot. Pixabay

Wielkimi krokami zbliża się połowa grudnia, na kiedy to grodziski magistrat zapowiadał uruchomienie lodowiska. Wiele wskazuje na to, iż – jeśli pogoda pozwoli – uda się dotrzymać terminu, bowiem jedyna złożona oferta przetargować mieści się w załozeniach budżetowtych gminy.

Lodowisko w tym sezonie po raz pierwszy zostanie rozstawione przy ul. Sportowej na terenie planowanej budowy centrum aktywizacji. Za jego dostarczenie i obsługę odpowiadać będzie najprawdopodobniej firma Piruet, która zażyczyła sobie za to nieco ponad 224 tys. zł, czyli ledwie o niecały tysiąc więcej, aniżeli budżet zakładany przez magistrat.

Tafla ma mieć 20 metrów szerokości i 40 metrów długości. Podobnie jak w latach ubiegłych godziny od 8.00 do 15.00 zostaną zarezerwowane dla uczniów grodziskich szkół, którzy bezpłatnie skorzystają z lodowiska. Za darmo pojeżdżą również dzieci uczęszczające na półkolonie, które zostaną zorganizowane w czasie ferii. Biletowane wejście zaplanowano na godz. 16.00–22.00.

Na lodowisku przy ul. Sportowej będzie można skorzystać z pomocy instruktora, a także wypożyczyć łyżwy. Lodowisko będzie oczywiście oświetlone. Łyżwiarzom podczas jazdy będzie przygrywać muzyka. Dodatkowo operator obiektu zorganizuje w czasie jego działania sześć imprez o charakterze kulturalno-rozrywkowym z udziałem animatora.

Lodowisko zgodnie z założeniami przetargu powinno wystartować 15 grudnia i ma działać przez trzy miesiące – do 17 marca.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Lodowisko za ponad 200 tysięcy złotych”

  1. Kierowca autokaru pisze:

    Bedzie wylewana tafla co 2h czy jazda po zrytym lodzie ze sciaganym.szronem przez dzieci za zadarmkwa jazde ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.