25 02 2020

Lodowisko w Milanówku kontra pogoda. „Walczymy”

25.02.2020, godz.: 11:45
Lodowisko w Milanówku kontra pogoda. „Walczymy”
fot. milanowek.pl

W niedzielę przedwcześnie działanie w tym sezonie zakończyło lodowisko w Grodzisku. W Milanówku urzędnicy i operatorzy wciąż usiłują utrzymać taflę, przyznają jednak, że to niezwykle trudne zadanie.

Powodem mało zimowa – bardziej jesienna – aura, który utrzymuje się praktycznie od początku rozruchu lodowisk w regionie. W Grodzisku bodaj po raz pierwszy odkąd rozstawiane były ślizgawki, zdecydowano się przedwcześnie zdemontować obiekt.

W Milanówku, gdzie lodowisko rozstawiane jest dopiero od kilku sezonów, sytuacja także jest trudna, ale… – Walczymy. Przede wszystkim o to, by nie rozmroziły się wszystkie warstwy lodu, bo to byłby definitywny koniec działania obiektu. Póki udaje nam się zamrażać wierzchnie roztapiające się warstwy, lodowisko działa. Korzystają z niego dzieci i młodzież szkolna, dziś były już zajęcia w ramach WF-u – mówi nam Aneta Majak, dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury.

– Chcielibyśmy utrzymać taflę, jak jak było w planach, do 15 marca, ale jeśli pogoda nie będzie w żaden sposób sprzyjać, to nie będziemy walczyć z wiatrakami – dodaje Aneta Majak.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata