06 11 2019

Lodowisko także w Milanówku. Od kiedy?

06.11.2019, godz.: 19:11
Lodowisko także w Milanówku. Od kiedy?

Wiemy już, że grodziskie lodowisko ma zacząć działać na początku grudnia – jak co roku. w sezonie zimowym swoją taflę zamierza także uruchomić Milanówek. Postanowiliśmy sprawdzić, od kiedy.

O ile do corocznych zabaw na łyżwach mieszkańcy grodziska przywykli już dawno, o tyle milanowianie mogą korzystać z tej formy rozrywki u siebie dopiero od 2-3 sezonów. Urzędnicy zapowiadają, iż w najbliższej zimie również będzie lodowisko, jednak wystartuje kilka tygodni później, aniżeli w Grodzisku.

– Obecnie analizujemy dwie możliwości zorganizowania lodowiska. Pierwsza zakłada taki scenariusz, jak dotychczas, czyli wynajem firmy zewnętrznej, która rozstawi lodowisko, zapewni sprzęt do jego utrzymania oraz rzeczy pozwalające łyżwiarzom korzystać z tafli – mówi nam Piotr Iwicki, sekretarz miasta Milanówka.

– Drugie rozwiązanie zakłada kupno własnego sprzętu mrożącego taflę, zakup band okalających urządzeń do czyszczenia lodu, tak byśmy na następne sezony byli samowystarczalni w kwestii lodowiska – wyjaśnia. – W tym sezonie zamierzamy ruszyć pod koniec grudnia lub na przełomie roku, z zamysłem, by lodowisko działało do wiosny, tak długo jak tylko pogoda pozwoli – dodaje Iwicki.

Lodowisko ma być rozstawione, jak poprzednio, przy ul. Sportowej.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata