08

11 2021

LM: Ćwierćfinał bez Bogorii

Tenisiści stołowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki przegrali 1:3 z TTC Neu-Ulm w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tym samym zajęli trzecie miejsce, które oznacza, że nie zobaczymy podopiecznych Tomasza Redzimskiego w ćwierćfinale.

Bogoria, aby myśleć o awansie musiała koniecznie wygrać z niemieckim zespołem. Pierwszy pojedynek stoczyli Chih-Yuan Chuang i Lev Katsman. Było to niezwykle wyrównane i zacięte starcie, które musiał rozstrzygnąć emocjonujący piąty set, którego zawodnik gości wygrał 6:4.

Drugie starcie to pojedynek dwóch Greków: Panagiotisa Gionisa i Ioannisa Sgouropoulosa. Również był bardzo zacięty (zwłaszcza drugi set, który skończył się wynikiem 17:15 dla zawodnika niemieckiego zespołu), ale i tutaj szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił gracz TTC Neu-Ulm.

W trzecim starciu nadzieję na korzystny wynik dał Marek Badowski, który po trudnym boju i pięciu setach pokonał Vladimira Sidorenko 3:2.

Decydujące okazało się starcie Gionisa i Katsmana. Tutaj również walka była niezwykle wyrównana i znów potrzeba było pięciu setów, aby rozstrzygnąć, kto tego dnia był lepszy. Niestety tę próbę nerwów wygrał gracz TTC Neu-Ulm 6:2, a to oznaczało, że Bogoria żegna się z tegoroczną Ligą Mistrzów.

Trzeba jednak podkreślić, że zawodnicy Bogorii pokazali się z bardzo dobrej strony i przy odrobinie szczęścia to spotkanie mogło się zakończyć zupełnie innym wynikiem.

KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – TTC Neu-Ulm 1:3
Chih-Yuan CHUANG : Lev KATSMAN 2:3 (13:11 | 6:11 | 8:11 | 11:8 | 4:6)
Panagiotis GIONIS : Ioannis SGOUROPOULOS 1:3 (11:6 | 15:17 | 11:13 | 5:11)
Marek BADOWSKI : Vladimir SIDORENKO 3:2 (11:6 | 13:15 | 8:11 | 11:6 | 6:4)
Panagiotis GIONIS : Lev KATSMAN 2:3 (9:11 | 12:10 | 6:11 | 11:6 | 2:6)