TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

06 2022

Letnie granie na wysokim poziomie w Milanówku. Zagra m.in. Pablopavo


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: milanowek.plLetnie granie na wysokim poziomie w Milanówku. Zagra m.in. Pablopavo - Grodzisk News


Tego lata Milanówek zorganizuje trzecią już odsłonę "Letniego grania". Z wakacyjnymi koncertami w mieście w ogrodzie wystąpią znani polscy artyści, m.in. Pablopavo oraz Mikromusic.


– Nie możemy się powstrzymać! Przedstawiamy Wam line -up Letniego Grania vol 3. Tak! to już po raz trzeci odbędą się w naszym mieście świetne, wakacyjne koncerty plenerowe. Już dziś zapisujcie sobie w kalendarzach! Pablopavo, Mikromusic już w lipcu! W sierpniu zagra Magda Magic Piskorczyk oraz Kathia – poinformowało Milanowskie Centrum Kultury.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zaplanowano łącznie cztery wakacyjne koncerty w parku Zielony Dołek (ul. Krótka 10). Na początek 2 lipca zagrają Pablopavo i Ludziki. Dwa tygodnie później, 17 lipca usłyszymy formację Mikromusic.

Kolejne dwa koncerty już w sierpniu. Siódmego na scenie plenerowej w Zielonym Dołku zaprezentuje się Magda Magic Piskorczyk, zaś dwa tygodnie później – na zamknięcie "Letniego grania" w Milanówku wystąpi utalentowana wokalistka, producentka i tekściarka Kathia, czyli Katarzyna Półrolnicza.

Poniżej zapowiedzi koncertów przygtowane przez MCK.

2.07 PABLOPAVO I LUDZIKI (sobota)
“To najlepszy polski songwriter” – tak nazwał Pablopavo Grabaż, lider Strachów na Lachy i Pidżamy Porno. Paweł Sołtys, czyli Pablopavo urodził się w marcu 1978 roku. To warszawiak wychowany na Stegnach. Pisarz, wokalista, autor tekstów i kompozytor. W roku 1993 założył z kolegami pierwszy zespół. Sławę zyskał jako jeden z trzech wokalistów Vavamuffin, grupy, która łączy reggae z zadziornością. Od 2009 roku rozpoczął karierę solową. Pod szyldem Pablopavo i Ludziki wydał 7 płyt, z czego ostatnia “Mozaika” ukazała się pod koniec marca 2022 roku. Za album “Marginal” w 2019 roku dostał nominację do Fryderyka. Laureat Paszportu Polityki w kategorii “Muzyka Popularna”. Ma na swoim koncie Paszportową nominację także w kategorii “Literatura” za zbiór opowiadań “Mikrotyki” oraz nominację do literackiej Nagrody Nike.

17.07 MIKROMUSIC (niedziela)
Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Zespół został dwukrotnie nominowany do Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku. Finaliści opolskich „Debiutów”. Laureaci nagrody Prezydenta Sopotu podczas festiwalu TOPtrendy. W okresie 2002–2020 wydali siedem albumów studyjnych.Ostatnia płyta “Tak mi się nie chce” oraz wyprzedane sale koncertowe plasują Mikromusic w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce. W Milanówku grupa wystąpi w składzie Acoustic Trio: Natalia Grosiak – wokal, Dawid Korbaczyński – gitara, Robert Szydło – gitara basowa.

7.08 MAGDA MAGIC PISKORCZYK
Magda „Magic” Piskorczyk to wielokrotnie nagradzana wokalistka i multiinstrumentalistka. Trzykrotnie nominowana do Fryderyka. Dwukrotna półfinalistka najważniejszego konkursu bluesowego w świecie International Blues Challange w Memphis. Ośmiokrotna bluesowa wokalistka roku wg czytelników magazynu “Twój Blues”. Śpiewa dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem, gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji, USA czy na Tajwanie. Dotychczas wydała 6 płyt. Od 2011 roku regularnie prowadzi warsztaty muzyczne Magda Piskorczyk Masterclass według własnego autorskiego programu. W 2008 roku gwiazdę Magdy Piskorczyk, jako jedną z trzech pierwszych, odsłonięto w Alei Gwiazd Polskiego Bluesa w Sławie, a w 2015 odsłonięto jej tabliczkę w Alei Bluesa w Białymstoku. Jan Chojnacki powiedział o jej twórczości: “Magdy muzyka jest oryginalna, ale nie udziwniona, wierna korzeniom, a jednocześnie współczesna, bardzo oszczędna w formie i pełna emocji.”

21.08 KATHIA (niedziela)
Kathia, czyli Katarzyna Półrolniczak, to 19-letnia songwriterka i producentka z Poznania, która dysponuje wyjątkowym, oryginalnym głosem. Mimo młodego wieku Kathia komponuje dojrzałe utwory i dużo koncertuje. Śpiewa, gra na gitarze i na pianinie. W sierpniu 2020 roku światło dzienne ujrzała pierwsza EP-ka „Town” z sześcioma utworami i od razu została Płytą Tygodnia portalu Onet. W 2021 roku Kathia wystąpiła m.in. na Soundrive Festival w Gdańsku. Wydanie debiutanckiej, pełnowymiarowej płyty artystka zapowiada na ten rok.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Czy wiadomo o której godzinie mają być te koncerty? Bo jakoś nie widzę takiej informacji.

Nuvem
28-06-2022 14:35

Może koncerty na wysokim poziomie, ale w zupełnie nie przeznaczonym do tego miejscu. Zielony Dołek jest przeznaczony wg regulaminu i planu zagospodarowania do rekreacji i zabaw dla dzieci. Takie koncerty powinny odbywać się na Turczynku, gdzie nie zakłócałaby możliwości weekendowego relaksu mieszkańców Milanówka.

Jmk
29-07-2022 17:24
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.