24 06 2015

„Słoneczny” w ten weekend wyruszy na trasę

24.06.2015, godz.: 08:03
„Słoneczny” w ten weekend wyruszy na trasę
fot. Koleje Mazowieckie/Mat. prasowe

Już po raz jedenasty Koleje Mazowieckie uruchomią tego lata specjalne połączenie nad Bałtyk. Pociąg „Słoneczny” przez całe wakacje będzie codziennie do dyspozycji pasażerów. W tym roku pojedzie aż do Ustki.

„Słoneczny” rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych zmierzających do Trójmiasta. Decydują o tym przystępne ceny biletów, wygoda podróżowania oraz relatywnie krótki czas potrzebny na dojazd na Pomorze. W tym roku do Trójmiasta Słoneczny dowiezie nas w 3,5 godziny, jednak trasy bynajmniej nie skończy, lecz zajedzie aż do Ustki.

Tradycyjnie nadmorskie połączenie będzie obsługiwane przez piętrowy skład, wystartuje 28 czerwca o godz. 6.56 z Warszawy Zachodniej. Do Gdyni Głównej pociąg dotrze o 10.58, a w Ustce powinien planowo zameldować się niespełna 10 minut przed godz. 13.00. Stamtąd też wyruszy w drogę powrotną o godz. 15.02, by do dotrzeć do Gdyni o 17.10, zaś w stolicy być o godz. 21.19. „Słoneczny” będzie w ten sposób kursował codziennie aż do 30 sierpnia.

Jak kształtują się koszty podróży? Cena biletu do Gdyni, bez zniżek, wynosi 45 zł. Obowiązują ulgi handlowe i ustawowe, dlatego np. studenci zapłacą 22,05 zł. Bilet normalny do Ustki to wydatek 60 zł. Bilety można nabyć zarówno w kasach biletowych, w biletomatach, u kierownika pociągu, jak i przez telefon komórkowy. W sprzedaży bilety pojawiły się od 30 maja na dworcach Warszawie Wschodniej, Gdańskiej i na Śródmieściu. Bezpłatnie przewieziemy z kolei psa lub rower.

Kilkugodzinną podróż odbędziemy w klimatyzowanych piętrowych wagonach przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz matek z małymi dziećmi. W pociągu dostępny będzie również catering.

To jednak nie koniec dobrych wieści. Kupując bilet podróżni w ramach akcji „Słoneczny wysyp rabatowy” otrzymają kartę rabatową, na podstawie której będą mogli skorzystać ze zniżek na terenie Trójmiasta. Karty będą dostępne w wybranych kasach KM, przy zakupie biletu u kierownika pociągu oraz na stronie internetowej przewoźnika.

– Cieszę się, że popularność pociągu „Słoneczny” wśród podróżnych nie słabnie. Z myślą o ulepszeniu oferty postanowiliśmy wydłużyć jego trasę do Ustki. Dzięki temu podróżni będą mogli pojechać także do Wejherowa, Lęborka i Słupska. Do Ustki przygotowaliśmy pulę biletów promocyjnych, które można nabyć w przedsprzedaży. Życzę wszystkim, którzy wybierają się w wakacje nad morze, by przyjemne wrażenia z podróży pociągiem KM zostały w pamięci co najmniej do następnych wakacji – powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu KM.

 

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.