TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

05 2021

Leśna i Żytnia za ponad 5 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsLeśna i Żytnia za ponad 5 mln zł? - Grodzisk News


Jaktorowski magistrat otworzył oferty na rozbudowę ulic Leśnej i Żytniej przebiegających przez kilka miejscowości na terenie gminy. Wszystkie są znacznie wyższe niż zakładano.


Ulice Leśna i Żytnia stanowią ciąg drogowy biegnący przez Stare Budy, Międzyborów, Sade Budy, Hernyszew i Grądy. Łączna długość drogi to blisko 1,6 km. Magistrat zamierza ją rozbudować, w marcu ogłosił przetarg w tej sprawie a niedawno otworzył oferty.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Gmina zamierzała przeznaczyć na ten cel 5 mln zł, ale wszystkie złożone oferty znacznie przewyższały ten budżet. Wśród pięciu propozycji najniższa oferta opiewa na blisko 5,7 mln zł, natomiast pozostałe wahają się od 6,15 mln zł do nawet 6,8 mln zł. Czy urząd zdecyduje się zwiększyć budżet na to zadanie? Niebawem się przekonamy.

Przypomnijmy. Zamówienie zakłada rozbudowę istniejącej drogi. Ma ona polegać na wykonaniu jezdni o szerokości 5,5 metra oraz chodnika o szerokości dwóch metrów. Nawierzchnia jezdni ma być wykonana z mieszanki mineralno-asfaltowej, natomiast chodnik z szarej kostki brukowej. Siłą rzeczy rozbudowane zostaną też skrzyżowania z drogami poprzecznymi. Ponadto w ramach zamówienia zostaną wybudowane przepusty pod drogą.

Wykonawca będzie miał 180 dni na realizację zadania od daty podpisania umowy. Jeżeli dość szybko uda się wyłonić firmę, która podejmie się zadania, to na jesieni mieszkańcy powinni się cieszyć nową nawierzchnią ul. Leśnej i Żytniej.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.