24 03 2020

Lekarz Szpitala Zachodniego z koronawirusem. Oddział chirurgii zamknięty

24.03.2020, godz.: 12:15
Lekarz Szpitala Zachodniego z koronawirusem. Oddział chirurgii zamknięty
fot. Mariusz Kordel

Dzisiejszej nocy potwierdzono zarażenie koronawirusem u lekarza pracującego na oddziale chirurgii Szpitala Zachodniego w Grodzisku. Jak podał Sanepid, oddział został tymczasowo zamknięty.

Zarażony lekarz przebywa na kwarantannie w domu. Kwarantanną objęto również osoby z najbliższego otoczenia zarażonego, poddano je testom na obecność COVID-19.

– Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim informuje, że w nocy potwierdzono zakażenie Sars-CoV-2 u lekarza oddziału Chirurgii SPS Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim (ten przypadek zostanie wykazany w dzisiejszym komunikacie o sytuacji epidemiologicznej powiatu). Lekarz przebywa na kwarantannie domowej w stanie ogólnym dobrym – poinformował grodziski Sanepid w dzisiejszym komunikacie.

Pracownicy PSSE w Grodzisku Mazowieckim podjęli czynności dochodzenia epidemiologicznego. W uzgodnieniu z Dyrekcją szpitala oddział został zamknięty. U osób z bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną pobrano wymazy do badań, które przekazano do laboratorium. Osoby te zostały objęte kwarantanną. Trwa dalsze dochodzenie epidemiologiczne. Na chwilę obecną pozostałe oddziały szpitala działają w trybie normalnym – dodał.

Czekamy jeszcze na codzienny raport Sanepidu o sytuacji z koronawirusem w powiecie.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata