12 07 2015

Grodziskie „Lato z Radiem” porwało publiczność

12.07.2015, godz.: 10:52
Grodziskie „Lato z Radiem” porwało publiczność
fot. GrodziskNews

Znakomici artyści, wzorowa organizacja, świetny prowadzący – grodziskie „Lato z Radiem”, to była naprawdę dobra impreza. Kilka tysięcy osób przybyło na plac przy ul. Sportowej, aby zobaczyć największe gwiazdy polskiego showbiznesu. Byliśmy tam i my!

Od 1992 r. Polskie Radio w ramach „Lata z Radiem” organizuje trasy koncertowe w całej Polsce. Co roku impreza pojawia się w coraz to nowych miejscach. 11 lipca „Lato z Radiem” zawitało do Grodziska.

Impreza rozpoczęła się już o godz. 16.00. Publiczność przywitał dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia Bogdan Sawicki. Po krótkiej prezentacji studia plenerowego oraz sponsorów na scenie pojawili się artyści z Centrum Uśmiechu z programem dla najmłodszych. O 17.30 swój występ rozpoczął zespół Red Lips z niezwykle charyzmatyczną wokalistką Joanną Czarnecką, która często wchodziła w interakcję z publicznością. Zespół wykonał kilka coverów, ale nie zabrakło jego największych przebojów jak „To co nam było” i „Czarne i Białe”. Świetna muzyka i energiczna wokalistka poniosły publiczność, która znakomicie się bawiła, a warto zaznaczyć, że składała się ona z ludzi niemal w każdym wieku, choć przeważała młodzież.

Po rockowych brzmieniach na terenie przy ul. Sportowej nastał czas magiczny, bowiem na scenie pojawił się najbardziej znany Polski iluzjonista Maciej Pol. Artysta zaprezentował m.in. klasyczny numer ze skrzynią i przecięciem kobiety na pół oraz iluzję z udziałem osoby wybranej z publiczności.

O godz. 19.30 pojawił się Mrozu. Artystę przywitał głośny aplauz zwłaszcza młodszej części publiczności. Piosenkarz dał godzinny koncert, w którym nie mogło zabraknąć przebojów „Miliony monet”, „Rollercoaster” i „Jak nie my to kto”. Zwłaszcza ten ostatni utwór zrobił niesamowitą furorę wśród tłumu. Pod sceną oczywiście przeważała żeńska część publiczności. Tak głośno piszczących nastolatek Grodzisk nie słyszał już dawno.

Tuż przed 21.00 Maciej Pol pojawił się na scenie po raz drugi. Tym razem sprawił, że jego asystentka „zniknęła”. Do udziału w jednej ze sztuczek poprosił również osobę z publiczności.

Gdy iluzjonista zakończył „czarowanie” tłumu, Bogdan Sawicki na scenę zaprosił burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego. Włodarz zaznaczył, że poziom imprezy jest znakomity, co zresztą widać po publiczności, która świetnie się bawi. A skoro tak to będzie robił wszystko, aby „Lato z Radiem” pojawiło się w Grodzisku również za rok.

W przerwach między występami grodziszczan zabawiał Bogdan Sawicki. Rozdawane były gadżety z logotypem „Lata z Radiem”: kubki, koszulki i maskotki. Ponadto po każdym z występów artyści podpisywali piłki plażowe „Lata z Radiem”, które rozdawano publiczności.

Zwieńczeniem imprezy był koncert grupy Kombii. Grzegorz Skawiński wraz z zespołem wykonali najbardziej znane przeboje. Publika mogła wysłuchać na żywo takich utworów jak „Nasze Randez Vous”, „Sen się spełni”, „Pokolenie”.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.