reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

08 2023

Lądowisko i sala operacyjna w Szpitalu Zachodnim jeszcze w tym roku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mariusz KordelLądowisko i sala operacyjna w Szpitalu Zachodnim jeszcze w tym roku - Grodzisk News


W tym roku w Szpitalu Zachodnim powinny zostać oddane do użytku dwie ważne inwestycje: lądowisko dla śmigłowców oraz dodatkowa sala operacyjna. Szacuje się, że inwestycje mają być gotowe pod koniec listopada tego roku.


Szczególnie dużym przedsięwzięciem jest budowa całodobowego lądowiska dla helikopterów medycznych.  dla potrzeb Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Obejmie budowę płyty lądowiska nad dachem budynku szpitala oraz zewnętrznego szybu windowego, nadbudowę dwóch klatek schodowych i częściową przebudowę istniejących budynków.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Szpital w Grodzisku jest jednym z największych podmiotów leczniczych w zachodniej części województwa mazowieckiego. Jego oddział ratunkowy udziela świadczeń zdrowotnych dla pacjentów z pięciu powiatów. Inwestycja przyczyni się do zmniejszenia czasu transportu pacjentów w stanie zagrożenia życia, zwiększy dostępność Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w ciągu doby przez siedem dni w tygodniu, a także zwiększy liczbę dotychczasowych lądowań o co najmniej połowę.

Drugą inwestycją jest budowa dodatkowej sali operacyjnej, która zdecydowanie poprawi komfort pracy lekarzy walczących o życie i zdrowie pacjentów.

Na obie inwestycje pozyskano dofinansowania. Na budowę lądowiska samorząd Mazowsza przekazał 3,6 mln zł, 1,25 mln dołożyła grodziska gmina, zaś kolejny milion dodała spółka CPK.Na salę operacyjną 2,38 mln dotacji pochodzi z Polskiego Ładu, a milion dał mazowiecki samorząd.

W rozmowie z Radiem Bogoria, dyrektor szpitala Krystyna Płukis przyznała, że wzięcie na siebie dwóch tak dużych przedsięwzięć było zadaniem równie trudnym co potrzebnym. A szpital patrzy optymistycznie również w kwestii termomodernizacji szpitala, bowiem wniosek o dofinansowanie został rozpatrzony pozytywnie.

💬︎   dodaj komentarz

Na budowę lotniska i sali operacyjnej dał:
- Samorząd Mazowsza
- Gmina WGM
- CPK
- dotacja z PŁ

A tak naprawdę droga redakcjo, informacja powinna wyglądać:
- budowę lądowiska oraz sali operacyjnej zrealizowano z podatków obywateli!

Podatnik
23-08-2023 19:36

to prawda

gosc
23-08-2023 19:57

Kraj prowadzony w stronę wojny. Nie głosujcie na partie !! kwwrdip.pl

Kamil
23-08-2023 20:36

pokaż wszystkie komentarze (11)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.