TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

23

08 2023

Lądowisko i sala operacyjna w Szpitalu Zachodnim jeszcze w tym roku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


W tym roku w Szpitalu Zachodnim powinny zostać oddane do użytku dwie ważne inwestycje: lądowisko dla śmigłowców oraz dodatkowa sala operacyjna. Szacuje się, że inwestycje mają być gotowe pod koniec listopada tego roku.


Szczególnie dużym przedsięwzięciem jest budowa całodobowego lądowiska dla helikopterów medycznych.  dla potrzeb Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Obejmie budowę płyty lądowiska nad dachem budynku szpitala oraz zewnętrznego szybu windowego, nadbudowę dwóch klatek schodowych i częściową przebudowę istniejących budynków.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Szpital w Grodzisku jest jednym z największych podmiotów leczniczych w zachodniej części województwa mazowieckiego. Jego oddział ratunkowy udziela świadczeń zdrowotnych dla pacjentów z pięciu powiatów. Inwestycja przyczyni się do zmniejszenia czasu transportu pacjentów w stanie zagrożenia życia, zwiększy dostępność Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w ciągu doby przez siedem dni w tygodniu, a także zwiększy liczbę dotychczasowych lądowań o co najmniej połowę.

Drugą inwestycją jest budowa dodatkowej sali operacyjnej, która zdecydowanie poprawi komfort pracy lekarzy walczących o życie i zdrowie pacjentów.

Na obie inwestycje pozyskano dofinansowania. Na budowę lądowiska samorząd Mazowsza przekazał 3,6 mln zł, 1,25 mln dołożyła grodziska gmina, zaś kolejny milion dodała spółka CPK.Na salę operacyjną 2,38 mln dotacji pochodzi z Polskiego Ładu, a milion dał mazowiecki samorząd.

W rozmowie z Radiem Bogoria, dyrektor szpitala Krystyna Płukis przyznała, że wzięcie na siebie dwóch tak dużych przedsięwzięć było zadaniem równie trudnym co potrzebnym. A szpital patrzy optymistycznie również w kwestii termomodernizacji szpitala, bowiem wniosek o dofinansowanie został rozpatrzony pozytywnie.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.