13 11 2018

„La traviata” w grodziskim kinie

13.11.2018, godz.: 10:01
„La traviata” w grodziskim kinie
Fot. GrodziskNews.pl

Przed Świętami Bożego Narodzenia w kinie grodziskiego Centrum Kultury odbędzie się kolejna transmisja na żywo z nowojorskiej The Metropolitan Opera. Tym razem będzie można zobaczyć „La traviatę” Giuseppe Verdiego.

Od jakiegoś czasu spektakle z nowojorskiej The Metropolitan Opera są transmitowane do wielu krajów na świecie. W Europie spektakle te można oglądać na żywo wieczorem dzięki temu, że w The Metropolitan Opera w soboty grane są dwa spektakle dziennie – wczesnym popołudniem i wieczorem.

Spektakle z The Met – jak nazywają swój teatr nowojorczycy – można oglądać na żywo także w Grodzisku. Ostatnio odbyła się transmisja „Samsona i Dalili” w reżyserii Darko Trasnjaka, natomiast w najbliższą sobotę 10 listopada w sali widowiskowej CK odbędzie się transmisja opery „Marnie” (więcej tutaj).

W tym roku czeka nas jeszcze jedna transmisja z The Met. 15 grudnia w kinie grodziskiego Centrum Kultury będzie można obejrzeć „La traviatę” Giuseppe Verdiego (oparta na „Damie Kameliowej” A. Dumasa) w reżyserii Michaela Mayera. Choć jej prapremiera z 1853 r. była jedną z najbardziej spektakularnych porażek w historii opery to dziś „La traviata” cieszy się ogromną popularnością. W parę nieszczęśliwych kochanków wcielą się Diana Damrau (Violetta Valery) oraz Juan Diego Florez (Alfredo Germont).

Bilety w cenie 50 zł dostępne są w kasie kina CK. Początek spektaklu o godz. 18.55.  Czas trwania opery to około 3 godziny i 15 minut.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata