TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

09 2021

Kwas hialuronowy - sposób na pełne i kształtne usta


Artykuł sponsorowany

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Kwas hialuronowy - sposób na pełne i kształtne usta - Grodzisk News


Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg pozwalający na wymodelowanie kształtu i wielkości ust. Wprowadzenie niewielkich objętości wypełniacza w odpowiednie partie ust pozwala zwiększyć objętość ust, wyrównać asymetrię oraz podkreślić odcień czerwieni wargowej. Zabieg cechuje się niską inwazyjnością - wystarczy wykonać kilka nakłuć. Kwas hialuronowy jest bezpiecznym wypełniaczem, zatem ryzyko wystąpienia alergii jest znikome. A umiejętne użycie kwasu hialuronowego pozwala na osiągnięcie nienagannego, naturalnego efektu.


Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym?
Modelowanie ust przy pomocy kwasu hialuronowego to zabieg wykorzystujący preparat zawierający odpowiednio usieciowany kwas hialuronowy. Związek ten występuje fizjologicznie w organizmie, gdzie odpowiedzialny jest za wiązanie cząsteczek wody, co przekłada się na nawilżenie i odżywienie skóry. W medycynie estetycznej wykorzystywane są preparaty zawierające kwas hialuronowy o różnym stopniu usieciowania, czyli występowania wiązań krzyżowych. Im wyższy stopień usieciowania kwasu hialuronowego, tym jest on bardziej odporny na fizjologiczną degradację pod wpływem enzymów. A to przekłada się na dłuższe utrzymywanie efektu.
 
W zabiegu powiększania ust wykorzystywany jest właśnie usieciowany kwas hialuronowy, który pozwala na wypełnienie tkanki, a dzięki optymalnej plastyczności wiernie naśladuje jej strukturę. Oznacza to możliwość osiągnięcia bardzo naturalnego efektu. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wykonywany jest w klinice Dr Kuschill Medestetis.
 
Jak wygląda zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?
Powiększanie ust kwasem hialuronowym zawsze poprzedzone jest konsultacją lekarską, podczas której omawiany jest oczekiwany efekt oraz wykluczane są ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Najistotniejsze z nich to:
- uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu,
- choroby autoimmunologiczne,
- niewyrównana cukrzyca lub nadciśnienie tętnicze,
- opryszczka wargowa,
- nowotwory,
- ciąża i laktacja,
- zaburzenia krzepnięcia krwi.
 
Jeśli brak jest przeciwwskazań - można dokonać korekty ust. Na usta nałożony zostaje krem znieczulający, a następnie w wybrane partie ust prowadzane są niewielkie objętości kwasu hialuronowego. Po zabiegu wskazane jest rozmasowanie ust, co ma na celu równomierną dystrybucję preparatu w obrębie czerwieni wargowej. Zabieg może być wykonany wyłącznie przez lekarza - dlatego w klinice Medestetis za powiększanie ust kwasem hialuronowym odpowiada m. in. dr Godecka.
 
Po zabiegu zupełnie naturalne jest wystąpienie obrzęku i zasinienia okolicy zabiegowej. Zasinienie i obrzęk można złagodzić, delikatnie przytrzymując okład z lodu w okolicy warg przez krótki czas. W czasie, gdy usta się goją, zaleca się delikatne omijanie okolic warg podczas mycia twarzy lub mycia zębów. Ważne jest, aby unikać zabiegów dentystycznych przez 2 tygodnie przed i po zabiegu powiększania ust. W pierwszej dobie po zabiegu lepiej jest unikać spożywania gorących potraw i napojów. Ponadto przez kilka pierwszych dni po zabiegu należy unikać korzystania z sauny czy basenu, niewskazana jest ekspozycja na słońce, picie alkoholu, palenie papierosów oraz intensywna aktywność fizyczna.
 
Efekty powiększania ust kwasem hialuronowym utrzymują się średnio przez 6 - 12 miesięcy. Tempo degradacji kwasu hialuronowego jest kwestią indywidualną, zależną od takich czynników jak osobnicze predyspozycje, ekspozycja na słońce czy palenie papierosów. Gdy efekty zabiegu przestają być widoczne - można powtórzyć zabieg.
 
Korekta kształtu nosa i policzków przy pomocy kwasu hialuronowego
Kwas hialuronowy służy nie tylko do korygowania kształtu i wielkości ust. Korekta nosa kwasem hialuronowym to mało inwazyjna alternatywa dla plastyki nosa. Iniekcje preparatu zawierającego kwas hialuronowy pozwalają skorygować takie niepożądane dysproporcje w budowie nosa jak cofnięta kolumienka nosa, obniżony kąt czołowo - nosowy i grzbiet, a także ostry kąt nosowo - wargowy. Efekty takiej korekcji utrzymują się przez 6 - 12 miesięcy. Przy pomocy kwasu hialuronowego można także wymodelować policzki, podnosząc je i dodając im objętości. Zabieg doskonale sprawdza się u osób po kuracjach odchudzających, a także u tych starszych osób, u których dochodzi do fizjologicznego zaniku podskórne tkanki tłuszczowej.


Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.