TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

11

06 2024

Kto zmodernizuje place zabaw przy grodziskiej ulicy Zielony Rynek?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe Kto zmodernizuje place zabaw przy grodziskiej ulicy Zielony Rynek? - Grodzisk News


Pięć firm złożyło oferty w przetargu na modernizacje placów zabaw w sąsiedztwie szkoły i przedszkola przy ul. Zielony Rynek w Grodzisku. Okazuje się jednak, że ceny przekraczają budżet zabezpieczony na ten cel przez magistrat. Czy urzędnicy zdecydują się zwiększyć środki?


Rodzice dzieci uczęszczających do grodziskiej „czwórki” oraz do przyległego przedszkola od dawna dopominają się o zmodernizowanie placów zabaw. Inwestycja napotkała pewne problemy (projektant nie wywiązywał się z harmonogramu i gmina musiała szukać innego wykonawcy dokumentacji) i plac zabaw wciąż nie jest w najlepszym stanie. To jednak niebawem ma się zmienić.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O ile uda się wyłonić wykonawcę. Grodzisk przygotował na inwestycję 915 tysięcy złotych, podczas gdy najniższa oferta złożona przez firmę Royal Play Łukasz Potrowski z Małkini Górnej opiewa na 995 tysięcy. Kolejne propozycje wynoszą od 1,1 mln zł do ponad 1,4 mln zł.

Przypomnijmy, co wejdzie w zakres zadania. Na obu placach zostanie wykonana nowa nawierzchnia tzw. nawierzchnia bezpieczna (poliuretanowo-gumowa) na podbudowie z kruszywa. Na placu przy przedszkolu urządzenia zabawowe zostaną wyczyszczone i odmalowane, pojawią się także nowe urządzenia, a piasek z piaskownicy zostanie wymieniony. Przy szkole pojawią się nowe zabawki, zostanie zamontowane nowe ogrodzenie. Na obu obiektach zostaną również wykonane nasadzenia.

 Termin realizacji wyznaczono na 90 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą, więc oba obiekty powinny być gotowe do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Należy podkreślić, że szkolny plac zabaw jest całkowicie zamknięty od ponad roku, bo zagrażał bezpieczeństwu dzieci.
Jeśli nowy plac zabaw nie zostanie objęty monitoringiem i nadzorem to sytuacja za kilka lat się powtórzy.

Andrzej
11-06-2024 13:03
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.