reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

11 2022

Kto zaprojektuje koncepcję układu drogowego wokół lotniska?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPF/WizualizacjaKto zaprojektuje koncepcję układu drogowego wokół lotniska? - Grodzisk News


Siedem podmiotów złożyło oferty na opracowanie tzw. koncepcji programowej układu drogowego w rejonie nowego lotniska w ramach Centralnego portu Komunikacyjnego. Jednak żadna z nich nie mieści się w zakładanej sumie.


Wokół Portu Solidarność ma powstać około 30 km nowych dróg, a wśród nich mają się znaleźć takie projekty jak węzeł na autostradzie A2  po jego wschodniej stronie czy skrzyżowanie lub bezkolizyjny węzeł z  drogą krajową nr 50  na południu. Spółka CPK szuka firmy, która przygotuje koncepcję programową całego układu drogowego. Chętnych do przygotowania dokumentacji projektowej nie brakuje, bowiem zgłosiło się siedem podmiotów (pięć firm i dwa konsorcja), ale ich oferty są wyższe niż zakładano. CPK szacowało, że całość zamknie się w kwocie około 25 mln zł, natomiast najniższa propozycja opiewa na 27,7 mln zł. Pozostałe propozycje są znacznie wyższe – od 31,2 mln zł do blisko 55 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wydaje się jednak, że przetarg zostanie rozstrzygnięty za pierwszym podejściem. – Wśród podmiotów, które złożyły swoje oferty znalazły się polskie firmy z ogromnym doświadczeniem. Bez względu na to, jaki będzie ostateczny wybór, jesteśmy przekonani, że zaproponowane przez zwycięzcę przetargu rozwiązania projektowe pozwolą na sprawną obsługę planowanego lotniska – mówi Adam Krajewski,  koordynator ds. infrastruktury drogowej z Biura Projektowania i Inżynierii Podprogramu Lotniskowego CPK.

Firma, która wygra przetarg opracuje wielobranżową, koncepcyjną dokumentację projektową. Koncepcja ma zawierać m.in. projekty wymaganych odcinków dróg, skrzyżowań i węzłów drogowych, obiektów inżynieryjnych jak mosty, czy wiadukty, wyposażenia technicznego dróg.

Kto zaprojektuje koncepcję układu drogowego wokół lotniska? - Grodzisk Newsfoto: CPK


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.