31 07 2020

Kto przebuduje ul. Dębową?

31.07.2020, godz.: 18:50
Kto przebuduje ul. Dębową?
Fot. GrodziskNews.pl

Podkowiański magistrat otworzył oferty na przebudowę ul. Dębowej w Podkowie Leśnej. Niemal wszystkie propozycje mieszczą się w zakładanym budżecie.

Przebudowa ma objąć odcinek od ul. Sosnowej do ul. Bukowej. Urząd zamierza przeznaczyć na ten cel maksymalnie 186 tys. zł, jednak większość ofert opiewa na sporo niższe kwoty. Do magistratu wpłynęło sześć propozycji. Tylko jedna z nich, opiewająca na 202 tys. zł nie mieści się w budżecie. Wysokość pozostałych waha się od 127 tys. zł do 183 tys. zł, więc jest spora szansa, aby zrealizować zadanie za znacznie niższą kwotę.

Przypomnijmy. W zakres prac wchodzą m.in. roboty pomiarowe i rozbiórkowe (krawężniki, nawierzchnia), korytowanie pod jezdnię, wykonanie dojść do furtek, a następnie wykonanie podbudowy z kruszywa oraz wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, zjazdów do posesji i chodnika z kostki betonowej. Jeżeli chodzi o odwodnienie drogi, to deszczówka będzie odprowadzana na pobocze.

Aby zapewnić bezpieczeństwo, zdecydowano się zamontować tam również progi zwalniające, mające ograniczać prędkość przejeżdżających tamtędy pojazdów.

Kiedy droga będzie gotowa? Na wykonanie wszystkich prac wykonawca będzie miał 70 dni od daty podpisania umowy.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.