03 02 2020

Kto dokończy budowę ścieżek rowerowych?

03.02.2020, godz.: 15:20
Kto dokończy budowę ścieżek rowerowych?
Fot. GrodziskNews.pl

Jaktorowski magistrat poszukuje firmy, która dokończy budowę dróg rowerowych wzdłuż ulic Partyzantów i Jagiellońskiej w Międzyborowie oraz drogi wojewódzkiej nr 719. Poprzedni wykonawca zbankrutował.

Pierwszy przetarg na realizację tego zadania ogłoszono w 2017 r. Wygrała go wtedy firma Hydro-Instal z Sochaczewa, która zaproponowała blisko 7,1 mln zł. Umowę z wykonawcą podpisano i ten zabrał się do pracy. Niestety firma ta zbankrutowała i nie dokończyła zadania.

Teraz urzędnicy z Jaktorowa ogłosili kolejny przetarg na to zadanie. W zamówieniu wyszczególniono jakie prace udało się wykonać poprzedniemu wykonawcy, a co jest jeszcze do zrobienia – wykonał on część prac na ul. Jagiellońskiej na odcinku od ul. 22 Lipca do ul. Okrężnej. Tam do wykonania pozostały m.in. ułożenie nawierzchni asfaltowej ścieżki, budowę dwóch ścieków odwodnieniowych, czy oznakowanie. Ponadto do wykonania pozostał cały zakres robót na odcinku od ul. 22 Lipca do ul. Dąbrowskiego oraz od ul. Okrężnej do ul. Kosynierów.

Sporo prac wykonano też na ul. Partyzantów na odcinku od przejazdu PKP do ul. Kościuszki, ale też sporo zostało do zrobienia m.in. część prac ziemnych przy skrzyżowaniu z trasą 719, czy roboty w pełnym zakresie elementów konstrukcyjnych ścieżki.

Jeżeli chodzi o trasę rowerową wzdłuż trasy 719 to inwestycja obejmuje następujące odcinki: ul. Kościuszki (od granicy z Żyrardowem do Starych Bud), Żyrardowska (odc. wiadukt kolejowy CMK PKP – wiadukt drogowy nad linią CMK w msc. Stare Budy – Kolonia Jaktorów – Jaktorów) oraz ul. Warszawska od ul. Alpejskiej do granicy z grodziską gminą. Projektowaną ścieżkę i ciąg pieszo-rowerowy poprowadzono równolegle do jezdni za przydrożnymi rowami. Trasa dla rowerów ma mieć nawierzchnię bitumiczną.

Termin realizacji zadania wyznaczono na 30 listopada 2020 r.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata