10 10 2019

Książka dla dzieci o Stanisławie Moniuszce i warsztaty w Mediatece

10.10.2019, godz.: 10:07
Książka dla dzieci o Stanisławie Moniuszce i warsztaty w Mediatece
fot. Mat. organizatora

Rok 2019 został ogłoszony Rokiem Stanisława Moniuszki i będziemy go obchodzić wraz z najmłodszym pokoleniem, któremu warto byłoby przybliżyć postać wybitnego kompozytora. Dlatego też powstanie ręcznie ilustrowana książka dla dzieci, a w Mediatece odbędą się warsztaty z wyjątkowymi gośćmi.

Znamy już dokładną datę wydania książki, która przypadnie w kwietniu, a październiku odbędą się ciekawe zajęcia dla dzieci w Mediatece.

– 2 października odbędą się warsztaty muzyczne, które poprowadzi śpiewak operowy Krzysztof Gwiazda, a uczestnicy poznają życie i twórczość naszego wielkiego kompozytora. Natomiast 2 tygodnie później, 26-ego października odbędą się 3-godzinne warsztaty ilustratorskie, podczas których wraz z graficzką i ilustratorką pomożemy uczestnikom w wieku 7-16 lat przygotować ilustracje do opowiadania o Moniuszce i jego utworów. Zapowiada się wspaniała przygoda! Na warsztaty ilustratorskie obowiązują zapisy: kontakt@sofijka.pl, a na warsztaty muzyczne zapraszamy bez zapisów całe rodziny – mówi Monika Jędrzejewska-Wiergiles, prezes Fundacji Sofijka – Edukacja i Rozwój.

– Dodam, że premiera książki połączona z koncertem zespołu „I like Moniuszko” odbędzie się 18 kwietnia 2020 roku – mówi.

My zaś dodajmy, iż książka trafi m.in. do 30 placówek edukacyjnych, m.in. bibliotek. Kilka egzemplarzy trafi również do nas jako patrna medialnego inicjatywy. A my przekażemy je naszym czytelnikom.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.