17 10 2018

Książenice kontra kradzieże. Gmina wzmaga środki bezpieczeństwa

17.10.2018, godz.: 15:21
Książenice kontra kradzieże. Gmina wzmaga środki bezpieczeństwa
fot. GrodziskNews

W ostatnim czasie policja odnotowała kradzieże lub usiłowania kradzieży samochodów w Książenicach. Problem okazuje się na tyle poważny, że nawet grodziscy włodarze zapowiedzieli działania zapobiegające takim sytuacjom.

Wczoraj (16 października) oficjalne pismo do mieszkańców Książenic wystosował w tej sprawie burmistrz grzegorz Benedykciński. Czytamy w nim między innymi, że „w związku z niepokojącymi sygnałami dotyczącymi kradzieży (…) w rejon Książenic i Radoń kierowane są już dodatkowe patrole policji i straży miejskiej”.

Ponadto – pisze burmistrz – „na dwóch wjazdowych drogach do osiedla umieszczone są kamery monitoringu miejskiego, których sygnał przekazywany jest bezpośrednio do centrum monitoringu miejskiego w komendzie policji”.

W ocenie burmistrza ma to zapewnić skuteczność działań służb w razie interwencji oraz ułatwić identyfikację intruzów. Benedykciń podkreślił w liście, że gmina zrobi wszystko, by dać mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa.

Pełna treść pisma poniżej.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.