24 12 2019

Krzysztof Chrobak ponownie trenerem Pogoni

24.12.2019, godz.: 18:37
Krzysztof Chrobak ponownie trenerem Pogoni
fot. Facebook/Pogoń Grodzisk Maz.

Krzysztof Chrobak wraca na ławkę trenerską Pogoni Grodzisk. Nowy-stary trener czerwono białych zastąpi na stanowisku zwolnionego jakiś czas temu Roberta Moskala.

Chrobak jest bez wątpienia trenerem o dużym doświadczeniu i z rozbudowanym CV w polskiej piłce na różnych poziomach ligowych. – Karierę trenerską rozpoczynał na stanowisku szkoleniowca zespołu trampkarzy Orła Warszawa. Prowadził także zespół Polonii Warszawa (roczniki 95 i 96), a następnie drużyny juniorów Polfy, Hutnika i Polonii Warszawa. W listopadzie 2002 objął pierwszy zespół Polonii. Miał krótki okres pracy w Zniczu Pruszków, z którym przegrał baraże o prawo gry w 2. lidze. Do ekstraklasy wrócił jako asystent Macieja Skorży w Amice Wronki. Od listopada 2005 prowadził ten zespół samodzielnie osiągając z nim czwarte miejsce w lidze. W późniejszym czasie odrzucił propozycję Lecha Poznań, który chciał, by został asystentem trenera Franciszka Smudy – czytamy w komunikacie grodziskiego klubu.

Później Chrobak współpracował w Zagłębiu Lubin z Edwardem Klejndinstem. 21 sierpnia 2006 zastąpił Dariusza Kubickiego w roli pierwszego trenera Górnika Łęczna. 17 października 2008 został zwolniony za porozumieniem stron. Był też drugim trenerem w łódzkim Widzewie, pracował jako asystent Mariusza Rumaka w Lechu Poznań, a następnie był koordynatorem Akademii Piłkarskiej „Kolejorza”, zastąpił też Rumaka jako tymczasowy pierwszy trener.. W niższych klasach rozgrywkowych pracował między innymi w Legionovii Legionowo,

W Pogoni pracował w sezonie 2016/2017 i doprowadził zespół do baraży o awans do trzeciej ligi. Wówczas jednak, po porażce w dwumeczu z Victorią Sulejówek odszedł z Grodziska do Polonii Warszawa. Teraz powraca, a kibice mają nadzieję, że czerwono-biali zaprezentują nową jakość. Przekonamy się o tym już niebawem.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.