reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

10 2023

Krystyna Płukis dyrektorem Szpitala Zachodniego na dłużej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Urząd Miasta Grodzisk Maz.Krystyna Płukis dyrektorem Szpitala Zachodniego na dłużej - Grodzisk News


Obecna dyrektor Szpitala Zachodniego Krystyna Płukis pozostanie na swoim stanowisku. W konkursie rozpisanym we wrześniu przez powiat grodziski obecna dyrektor lecznicy w Grodzisku okazała się najlepsza spośród czworga kandydatów.


Krystyna Płukis wydawała się naturalną faworytką do pozostania na stanowisku, tak ze względu na znajomość specyfiki szpitala, którym zarządza od wielu, jak i z uwagi na rozwój, w kierunku którego placówka dąży. Z drugiej strony jednym z zadań, o którym często przypomina dyrektor Płukis jest przyspieszenie otrzymania pomocy przez pacjentów i usprawnienie całego procesu także na SOR.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jeszcze w tym roku ma się zakończyć budowa  całodobowego lądowiska dla helikopterów medycznych.  dla potrzeb Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Obejmuje budowę płyty lądowiska nad dachem budynku szpitala oraz zewnętrznego szybu windowego, nadbudowę dwóch klatek schodowych i częściową przebudowę istniejących budynków.

Szpital w Grodzisku jest jednym z największych podmiotów leczniczych w zachodniej części województwa mazowieckiego. Jego oddział ratunkowy udziela świadczeń zdrowotnych dla pacjentów z pięciu powiatów. Inwestycja przyczyni się do zmniejszenia czasu transportu pacjentów w stanie zagrożenia życia, zwiększy dostępność Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w ciągu doby przez siedem dni w tygodniu, a także zwiększy liczbę dotychczasowych lądowań o co najmniej połowę.

Drugą inwestycją jest budowa dodatkowej sali operacyjnej, która zdecydowanie poprawi komfort pracy lekarzy walczących o życie i zdrowie pacjentów.

Na obie inwestycje pozyskano dofinansowania. Na budowę lądowiska samorząd Mazowsza przekazał 3,6 mln zł, 1,25 mln dołożyła grodziska gmina, zaś kolejny milion dodała spółka CPK. Na salę operacyjną 2,38 mln dotacji pochodzi z Polskiego Ładu, a milion dał mazowiecki samorząd.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Super, że mury się buduje i rozwija, tylko szkoda że czułość personelu medycznego maleje. Jest co raz gorzej!!! Dzięki temu szpitalowi (próba przedostania się przez SOR na oddział zajęła "tylko" tydzień - trzykrotnie byłam na SORze w ciągu tygodnia) ogromna część mojego życia została zmarnowana. Pewnie już nigdy nie będę mogła mieć dziecka. Oczywiście, budujcie się i rozwijajcie, ale miejcie uważność na ludzi i pamiętajcie do czego zostaliście zaproszeni - do ratowania życia a nie marnowania go!
wdzięczna pacjętka


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.