TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

24

10 2023

Krystyna Płukis dyrektorem Szpitala Zachodniego na dłużej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Urząd Miasta Grodzisk Maz.1 - Grodzisk News


Obecna dyrektor Szpitala Zachodniego Krystyna Płukis pozostanie na swoim stanowisku. W konkursie rozpisanym we wrześniu przez powiat grodziski obecna dyrektor lecznicy w Grodzisku okazała się najlepsza spośród czworga kandydatów.


Krystyna Płukis wydawała się naturalną faworytką do pozostania na stanowisku, tak ze względu na znajomość specyfiki szpitala, którym zarządza od wielu, jak i z uwagi na rozwój, w kierunku którego placówka dąży. Z drugiej strony jednym z zadań, o którym często przypomina dyrektor Płukis jest przyspieszenie otrzymania pomocy przez pacjentów i usprawnienie całego procesu także na SOR.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jeszcze w tym roku ma się zakończyć budowa  całodobowego lądowiska dla helikopterów medycznych.  dla potrzeb Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Obejmuje budowę płyty lądowiska nad dachem budynku szpitala oraz zewnętrznego szybu windowego, nadbudowę dwóch klatek schodowych i częściową przebudowę istniejących budynków.

Szpital w Grodzisku jest jednym z największych podmiotów leczniczych w zachodniej części województwa mazowieckiego. Jego oddział ratunkowy udziela świadczeń zdrowotnych dla pacjentów z pięciu powiatów. Inwestycja przyczyni się do zmniejszenia czasu transportu pacjentów w stanie zagrożenia życia, zwiększy dostępność Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w ciągu doby przez siedem dni w tygodniu, a także zwiększy liczbę dotychczasowych lądowań o co najmniej połowę.

Drugą inwestycją jest budowa dodatkowej sali operacyjnej, która zdecydowanie poprawi komfort pracy lekarzy walczących o życie i zdrowie pacjentów.

Na obie inwestycje pozyskano dofinansowania. Na budowę lądowiska samorząd Mazowsza przekazał 3,6 mln zł, 1,25 mln dołożyła grodziska gmina, zaś kolejny milion dodała spółka CPK. Na salę operacyjną 2,38 mln dotacji pochodzi z Polskiego Ładu, a milion dał mazowiecki samorząd.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.