reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

10 2023

Krystyna Płukis dyrektorem Szpitala Zachodniego na dłużej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Urząd Miasta Grodzisk Maz.Krystyna Płukis dyrektorem Szpitala Zachodniego na dłużej - Grodzisk News


Obecna dyrektor Szpitala Zachodniego Krystyna Płukis pozostanie na swoim stanowisku. W konkursie rozpisanym we wrześniu przez powiat grodziski obecna dyrektor lecznicy w Grodzisku okazała się najlepsza spośród czworga kandydatów.


Krystyna Płukis wydawała się naturalną faworytką do pozostania na stanowisku, tak ze względu na znajomość specyfiki szpitala, którym zarządza od wielu, jak i z uwagi na rozwój, w kierunku którego placówka dąży. Z drugiej strony jednym z zadań, o którym często przypomina dyrektor Płukis jest przyspieszenie otrzymania pomocy przez pacjentów i usprawnienie całego procesu także na SOR.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jeszcze w tym roku ma się zakończyć budowa  całodobowego lądowiska dla helikopterów medycznych.  dla potrzeb Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Obejmuje budowę płyty lądowiska nad dachem budynku szpitala oraz zewnętrznego szybu windowego, nadbudowę dwóch klatek schodowych i częściową przebudowę istniejących budynków.

Szpital w Grodzisku jest jednym z największych podmiotów leczniczych w zachodniej części województwa mazowieckiego. Jego oddział ratunkowy udziela świadczeń zdrowotnych dla pacjentów z pięciu powiatów. Inwestycja przyczyni się do zmniejszenia czasu transportu pacjentów w stanie zagrożenia życia, zwiększy dostępność Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w ciągu doby przez siedem dni w tygodniu, a także zwiększy liczbę dotychczasowych lądowań o co najmniej połowę.

Drugą inwestycją jest budowa dodatkowej sali operacyjnej, która zdecydowanie poprawi komfort pracy lekarzy walczących o życie i zdrowie pacjentów.

Na obie inwestycje pozyskano dofinansowania. Na budowę lądowiska samorząd Mazowsza przekazał 3,6 mln zł, 1,25 mln dołożyła grodziska gmina, zaś kolejny milion dodała spółka CPK. Na salę operacyjną 2,38 mln dotacji pochodzi z Polskiego Ładu, a milion dał mazowiecki samorząd.

💬︎   dodaj komentarz

Wiadomo było że wygra obecny dyrektor. Po co organizować konkursy jak i tak na starcie wiadomo kto wygra.

Wolna
24-10-2023 16:39

Super, że mury się buduje i rozwija, tylko szkoda że czułość personelu medycznego maleje. Jest co raz gorzej!!! Dzięki temu szpitalowi (próba przedostania się przez SOR na oddział zajęła "tylko" tydzień - trzykrotnie byłam na SORze w ciągu tygodnia) ogromna część mojego życia została zmarnowana. Pewnie już nigdy nie będę mogła mieć dziecka.

Oczywiście, budujcie się i rozwijajcie, ale miejcie uważność na ludzi i pamiętajcie do czego zostaliście zaproszeni - do ratowania życia a nie marnowania go!

wdzięczna pacjętka
24-10-2023 18:44

Nadal będzie bałagan chamstwo traktowanie chorych ludzi jak gorszy sort chyba że będzie miał znajomości a pani dyrektor będzie akceptowała takie zachowanie bo nie liczy się chory tylo własny interes

Mieszkanka
24-10-2023 19:21

pokaż wszystkie komentarze (25)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.