TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

29

07 2022

Kriolipoliza - na czym polega redukcja tkanki tłuszczowej tą metodą i gdzie przeprowadza się taki zabieg?


Artykuł sponsorowany

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


W ostatnich latach znacząco wzrosła świadomość związana z zagrożeniami związanymi z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Dobra wiadomość jest jednak taka, że problem ten można skutecznie zneutralizować, korzystając z usług specjalistycznej kliniki - takiej, jak posiadająca filie w Warszawie i Wrocławiu klinika SkyClinic.


Oferta Skyclinic
Warto podkreślić, że oprócz zabiegu redukcji komórek tłuszczowych, SkyClinic oferuje również szeroki zakres pozostałych usług z zakresu medycyny estetycznej.

Jako jedna z niewielu klinik w naszym kraju realizuje bowiem usługi z zakresu przeszczepu włosów, zalecanego między innymi w przypadku łysienia androgenowego - problemu bardzo przykrego i osobistego dla wielu mężczyzn. Co więcej - w klinice SkyClinic realizowane są także zabiegi przeszczepu brwi, a także brody.

Do tejże kliniki zwrócić się możemy między innymi w celu
- ujędrnienia brzucha (liposukcja laserowa, metoda STORZ, Alma Spadeep oraz szereg innych możliwości)
- wykonania zabiegów laserowych na twarz (m.in leczenie rumienia, trądziku młodzieżowego, frakcjonowanie laserowe, usuwanie przebarwień)
- specjalistycznych zabiegów rozszerzających pory (np. peeling kawitacyjny czy chemiczny, geneo, oczyszczanie wodorowe)
- zabiegów wyszczuplających (oprócz kriolipolizy wymienić warto przeszczepy tłuszczu, liposukcje ultradźwiękową, czy laserową, czy też bezinwazyjny zabieg Vela Shape).
 
Zarówno zabieg kriolipolizy, jak i inne metody leczenia zróżnicowanych dolegliwości prowadzone są w Sky Clinic przy wykorzystaniu najnowszej generacji sprzętu, oraz cechują się bardzo dużą skutecznością dzięki wdrożeniu bogatej wiedzy medycznej doświadczonego zespołu.

Na czym polega redukcja komórek tłuszczowych metodą kriolipolizy?
Kriolipoliza to nowoczesny zabieg medycyny estetycznej, wykorzystujący efekt zamarzania.
Polega ona bowiem na zamrożeniu komórek tłuszczowych, co umożliwia skuteczne i szybkie zniwelowanie nadmiernych ilości tkanki tłuszczowej. Zabieg kriolipolizy jest bardzo bezpieczny i zdaniem wielu specjalistów, skuteczniejszy nawet od liposukcji.
W niektórych przypadkach może on zmniejszyć nadmiar tkanki tłuszczowej nawet o ponad 40%.

Kriolipoliza - jak wygląda zabieg?
Kriolipoliza jest jedną z nowocześniejszych metod redukcji tkanki tłuszczowej. Daje szybkie i długotrwałe efekty - szczyt ich widoczności przypada na około 3-4 miesiące po wykonaniu zabiegu.
Efekty omawianego zabiegu widoczne są przez około sześć miesięcy, jednak utrzymując odpowiedni poziom aktywności fizycznej i stosując właściwą dietę, można je znacząco przedłużyć. Jeśli po tym okresie niezbędna jest dalsza terapia, możliwe jest powtórzenie zabiegu kriolipolizy.
Podczas zabiegu za pomocą specjalistycznego urżadzenia, nazywanego aplikatorem próżniowym, zamrażane są komórki tłuszczowe.
Zazwyczaj na zabieg składa się jedno przyłożenie głowicy, co trwa nie więcej, niż 45-50 minut (czas ten może różnić się nieznacznie, w zależności od partii ciała, która poddana została zabiegowi). Przez ten czas klient spoczywa w wygodnej pozycji, a głowica urządzenia powoli zasysa skórę i schładza ją.
Doprowadzi to do rozpoczęcia procesu stopniowego obumierania komórek tłuszczowych. To zaś prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej.
Podczas zabiegu kriolipolizy nie występują dolegliwości bólowe, choć część pacjentów w pierwszych kilku minutach jego trwania odczuwa niewielki dyskomfort.
Po zabiegu pojawić się mogą zasinienia, opuchlizna, czy też kontrolowany stan zapalny - wszystkei te dolegliwości ustępują jednak w niedługim czasie od wykonania zabiegu. Pacjenci z reguły dobrze znoszą redukcję tkanki tłuszczowej metodą kriolipolizy.

W jaki sposób kriolipoliza oddziałowuje na komórki tłuszczowe i dlaczego jest taka skuteczna?
Podczas omawianego zabiegu, komórki tłuszczowe poddawane są kontrolowanemu, stopniowemu ochłodzeniu. Zabieg ten jest skuteczny, ponieważ zawierają one dużą ilość nisko nasyconych kwasów tłuszczowych - a co za tym idzie, są bardzo podatne na niską temperaturę. Zamrożone komórki tłuszczowe ulegają stopniowej degradacji, dzięki czemu możliwa jest stosunkowo szybka eliminacja nadmiarowych kilogramów, bez konieczności wdrażania dodatkowych metod leczenia.
Warto dodać, że zabieg ten niszczy tylko komórki tłuszczowe - inne komórki naszego ciała są bezpieczne. To, ile zabiegów kriolipolizy zostanie ostatecznie wykonanych, ustalane jest indywidualnie z każdym pacjentem, Wiele zależy od tego, której partii ciała ma dotyczyć zabieg kriolipolizy.
W przypadku, gdy dotyczy on komórek tłuszczowych w okolicy brzucha, a także dolnej części pleców, zabieg wykonywany powinien być dwukrotnie. Natomiast w przypadku zabiegów wykonywanych w okolicy talii, pozytywny wpływ na tkankę tłuszczową powinna mieć już jedna sesja terapii.
Usuwanie komórek tłuszczowych odbywa się także w dobieranej indywidualnie dla każdego pacjenta temperaturze, Nigdy nie wykonuje się jednak kriolipolizy w temperaturze niższej, niż - 10 stopni Celsjusza - mogłoby to bowiem okazać się niebezpieczne dla pacjenta.

Jakie korzyści płyną z usunięcia komórek tłuszczowych metodą kriolipolizy?
Kriolipoliza jest zabiegiem bardzo skutecznym - nie znaczy to jednak, że jej pierwszych efektów doświadczymy natychmiastowo. Bardzo często należy bowiem odczekać przynajmniej ok 4 do 5 tygodni, aby osiągnąć ich maksymalną widoczność.
Tkanka tłuszczowa jest regularnie usuwana z organizmu przez długi czas po wykonaniu zabiegu, dlatego też efekty te są trwałe. Pierwsze z nich powinny pojawić się jednak już po około dwóch tygodniach od daty, kiedy wykonany został pierwszy zabieg. Najważniejsze korzyści płynące z zabiegu to między innymi:
- radykalne ograniczenie ilości tkanki tłuszczowej w miejscu jego wykonania
- krótki, bardzo często zerowy okresu rekonwalescencji po zabiegu - zdecydowana większość pacjentów może powrócić do normalnego funkcjonowania jeszcze tego samego dnia
- bezbolesny i bezinwazyjny przebieg zabiegu
- szybkie efekty
- niewielka ilość przeciwwskazań do wykonania kriolipolizy
Oczywiście, jak w przypadku każdego innego zabiegu, istnieją pewne sytuacje, w których kriolipoliza nie jest wskazana. Jest ich jednak na szczęście stosunkowo niewiele.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu kriolipolizy
Wcześniejsza konsultacja lekarska pozwoli ustalić, czy w przypadku danego pacjenta zabieg kriolipolizy będzie wskazany, czy też nie. Czynnikami, które mogą potencjalnie dyskwalifikować kandydata do zabiegu są między innymi:
- ciąża lub karmienie piersią
- choroby nowotworowe
- choroba raynauda
- krioglobulinemia
- infekcje bakteryjne
- miesiączka
- zaawansowana cukrzyca
W powyżej wymienionych przypadkach, lekarz zalecić może inny, bezpieczniejszy dla pacjenta zabieg, lub też zaproponować jego przełożenie na późniejszy termin w przypadkach, gdy jest szansa, że dolegliwości trapiące pacjenta wkrótce ustaną.

Jak jeszcze można usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej?
Kriolipoliza powinna zawsze być uzupełniona o regularną aktywność fizyczną i odpowiednią dietę. Prowadzenie aktywnego trybu życia i spożywanie zdrowych posiłków, przestrzeganie zbilansowanej diety, przedłużą bowiem pozytywne efekty zabiegu, a także korzystnie wpłyną na grubość tkanki tłuszczowej w miejscach, w których nie był on wykonywany.
Warto przy tym pamiętać, że krolipoliza jest prawdziwym przełomem, jeśli chodzi o metody szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej, dlatego jeśli tylko nie występują u nas żadne przeciwwskazania medyczne, wykonanie tego zabiegu będzie jak najbardziej dobrym pomysłem.


Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.