reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

10

01 2021

Krajowa konsultantka: Szczepienia populacyjne najwcześniej w czerwcu


Grodzisk News


foto: PixabayKrajowa konsultantka: Szczepienia populacyjne najwcześniej w czerwcu - Grodzisk News


15 stycznia ruszyć mają zapisy na szczepienia dla seniorów powyżej 70. roku życia, nauczycieli i mundurowych. Następnie szczepione mają być osoby w wieku 60 plus. Szczepienia populacyjne w ocenie krajowej konsultantki ds. medycyny rodzinnej mają szansę zacząć się pod koniec drugiego kwartału.


Elektroniczne skierowania na szczepienia przeciw COVID-19 zostaną wystawione automatycznie osobom w wieku 70 i więcej lat, według numeru PESEL. Jak wyjaśniła krajowa konsultantka ds. medycyny rodzinnej dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, Zapisy dla osób powyżej 70 lat ruszą od 15 stycznia. Będą one mogły zarejestrować się na szczepienie albo korzystając z infolinii NFZ 989, albo przez internet, korzystając z Internetowego Konta Pacjenta lub po prostu dzwoniąc do punktu szczepień.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Konsultant krajowa ds. medycyny rodzinnej wyjaśniła, że pacjenci spoza grupy zero i części grupy pierwszej (z określonym kryterium wieku) nie będą objęci automatycznym e-skierowaniem. Takowe będzie musiał wystawić lekarz POZ. Po pacjenatach w grupie pierwszej przyjdzie czas na szczepienie osób starszych od 60. roku życia.

Agnieszka Masrtalerz-Migas stwierdziła również, że szczepienie populacyjne, czyli osób spoza grup priorytetowych, ma szansę rozpocząć się najwcześniej pod koniec II kwartału. Wyliczyła, że w I kwartale 2021 r. dostępnych ma być 5,9 mln dawek, które wystarczą na zaszczepienie 2,95 mln osób. Grupę zerową oszacowano na około 700 tys. osób, a w grupie pierwszej jest ponad 11 mln osób.


reklama Grodzisk mazowiecki

ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.