reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

14

08 2022

Kradzież roweru i ucieczka przed policją. 27-latek zatrzymany po pościgu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Warszawa Zachód1 - Grodzisk News


Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Błonia, który odpowie za kradzież roweru. Zatrzymanie mężczyzny nie przebiegło jednak rutynowo, ten bowiem rzucił się do ucieczki i trzeba było go ścigać.


Dochodziła 23.00, kiedy dyżurny z błońskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru. Właściciel pozostawił jednoślad nieprzypięty linką zabezpieczającą, a z okna swojego mieszkania zobaczył jak ktoś odjeżdża na jego rowerze. Na miejsce udał się patrol policji. Funkcjonariusze po zebraniu informacji rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Po upływie około 30 minut zatrzymali mieszkańca gminy, który na ich widok zaczął uciekać – najpierw na skradzionym rowerze, a chwilę później pieszo. Po krótkim pościgu 27-latek został zatrzymany, a skradziony rower o wartości około 1400 zł wrócił do właściciela.

Zatrzymany mężczyzna otrzymał natomiast zarzut kradzieży, za co grozi mu do pięciu lat więzienia. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.

– Policjanci każdego roku, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, odbierają więcej zgłoszeń dotyczących kradzieży rowerów. W wielu przypadkach osoba zawiadamiająca o kradzieży tłumaczy, że zostawiła go „na chwilę” przed sklepem, urzędem, przed własnym blokiem lub na dłużej na balkonie lub klatce schodowej. Niezabezpieczone rowery giną też spod szkół, a nawet z terenu własnych posesji. Powiedzenie „okazja czyni złodzieja” w tym wypadku bardzo się potwierdza. W każdym przypadku pozostawienia roweru, zwłaszcza nowego lub droższego, właściciel musi mieć świadomość, że nie wszyscy ludzie są uczciwi, a złodziej wykorzysta każde ułatwienie – przestrzegają policjanci i apelują o większą roztropność, w myśl zasady, że to "okazja czyni złodzieja".


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

1
1


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.