07 02 2020

Kradł paliwo, dostał 14 zarzutów

07.02.2020, godz.: 14:35
Kradł paliwo, dostał 14 zarzutów
fot. Policja

Grodziscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wielokrotne kradzieże paliwa. Postawili 38-latkowi aż 14 zarzutów dotyczących tego przestępstwa. Podejrzany przyznał się do winy.

Sprawa zaczęła się od zgłoszenia utraty karty służącej do tankowania pojazdów jednej z miejscowych firm i wielokrotnego użycia jej na różnych stacjach paliw. Policjaci przystąpili do gromdzenia materiału i typowania sprawcy przstępstwa. Pomocne okazały się zapisy z kamer monitoringu, dzieki którym ustalono pojazd, którym mógł przewożony skradziony olej napędowy. Właściciel trafił do policyjnej jednostki.

– Podczas czynności z zatrzymanym policjanci ustalili, że 38-latek brał udział w czternastu zdarzeniach, podczas których została użyta skradziona wcześniej karta. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniami, do których się przyznał. Łączna kwota strat firmy na skutek tych przestępstw wyniosła prawie 12 tysięcy złotych – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

– Decyzją prokuratora zatrzymany został objęty policyjnym dozorem. Policjanci ustalili również, że mężczyzna nie działał sam. Drugi z podejrzanych wkrótce odpowie za te same czyny – dodała.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.