TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

06 2022

Kontrowersyjny plan budowy bloku mieszkalnego przy szkole w Milanówku? „Nie dopuścimy do tego”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsKontrowersyjny plan budowy bloku mieszkalnego przy szkole w Milanówku? „Nie dopuścimy do tego” - Grodzisk News


Mieszkańców Milanówka zaniepokoiła wiadomość, że w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Piotra Skargi miałby stanąć budynek mieszkalny z garażami podziemnymi. Część milanowian złożyła w tej sprawie pozew do sądu administracyjnego, dyrekcja szkoły skierowała protest na piśmie do burmistrza, sam burmistrz zaś twierdzi, że zrobi wszystko, aby... nie dopuścić do budowy.


Mieszkańcy oraz dyrekcja szkoły sprzeciwiają się budowie budynku mieszkalnego przy ul. Szkolnej, w bezpośrednim sąsiedztwie boiska szkolnego oraz gmachu głównego. W piśmie do burmistrza dyrekcja szkoły wyraziła zaniepokojenie planami budowy „jedenastolokalowego budynku mieszkalnego. (…) obawiamy się, że bardzo trudna sytuacja drogowa związana ze wzmożonym ruchem, w szczególności w godzinach porannych” ulegnie dalszemu pogorszeniu, a to zagrozi bezpieczeństwu uczniów w drodze do i ze szkoły.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O sprawę zapytaliśmy więc burmistrza Milanówka Piotra Remiszewskiego. Włodarz mówi o błędzie ludzkim. – Rzeczywiście jeden z moich pracowników wydał warunki zabudowy dla inwestycji, która na tej działce absolutnie nie powinna powstać. Doszło do błędu ludzkiego, a ta osoba nie pracuje już w urzędzie – mówi w rozmowie z nami Remiszewski.

Dodaje, że na działce o powierzchni około tysiąca metrów kwadratowych, w takim miejscu, budynek mieszkalny po prostu nie może powstać. – Taka inwestycja nie ma prawdopodobnie żadnego umocowania nie tyle architektonicznego, ile prawnego, i to ostatnie na pewno będziemy sprawdzać. Mogę też zapewnić, że jako burmistrz i jako urząd zrobimy wszystko, by nie dopuścić do inwestycji – zaznacza Piotr Remiszewski.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Po co inwestor handryczy się w Milanówku? W Grodzisku może wyburzyć jakąś pożydowską willę przy Kościuszki lub Kilińskiego, to gmina jeszcze mu dodatkowo pasaż koło tego bloku wybuduje.

Becia
03-06-2022 22:14

Masz racje , ale Milanowek to większy prestiż

Betii
04-06-2022 04:05

Zapraszamy do Grodziska,tu lubimy tłok,korki,smród spalin,beton.

Rafał
04-06-2022 08:32

pokaż wszystkie komentarze (15)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.