TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

21

02 2016

Kontrowersje wokół oczyszczania stawu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk NewsREKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Chodzi o pismo  z 13 stycznia, które skierowała do powiatu Elżbieta Gliszczyńska. Działaczka LOP w owej skardze na działania związane z oczyszczaniem dna stawu pisała o ?Dewastacji zasobów przyrodniczych i krajobrazowych w Leśnym Parku Miejskim w Podkowie Leśnej?

Burmistrz Artur Tusiński postanowił jednak dać odpór tym zarzutom. ?W związku z pismem do starosty oraz skargą do Komisji Rewizyjnej złożonymi przez panią Elżbietę Gliszczyńską, aktywnego członka  Ligi Ochrony Przyrody  na moje działania dotyczące czyszczenia stawu w Parku Miejskim, a także dyskusją mieszkańców na portalach społecznościowych budzącą wiele emocji oraz wypowiedziami ?znawców tematu? w przestrzeni wirtualnej pozwalam sobie zamieścić odpowiedź starosty grodziskiego z 11 lutego ? napisał na swoim blogu podkowiański włodarz.

W owym piśmie czytamy m.in., że ?po weryfikacji posiadanych materiałów oraz po uzyskaniu obszernej odpowiedzi Burmistrza Miasta Podkowa Leśna, uprzejmie informuję, że prace związane z czyszczeniem przedmiotowego stawu w zespole przyrodniczo krajobrazowym w Leśnym Parku Miejskim w Podkowie Leśnej były podyktowane bieżącą konserwacją wszystkich urządzeń wodnych i melioracyjnych na terenie miasta. (?)?

I dalej: ?Redukcja prędkości wody była przyczyną zmniejszenia się siły transportowej płynącego strumienia, a w wyniku wytrącania się unoszonych cząsteczek powstało tzw. rumowisko wleczone. Należy zatem uznać, że zasadnym było podjęcie przez Miasto Podkowa Leśna oczyszczenie dna zbiornika z rumowiska, co pozwoliło przede wszystkim na utrzymanie stałego przepływu wody, ograniczając jednocześnie bezpośrednie podtapianie zabudowań mieszkalnych w dolnym biegu cieku. Na podstawie wyżej opisanych badań, dokumentów oraz pozwolenia wodnoprawnego, nakazującego w pkt III ppkt 7 utrzymywanie urządzeń wodnych we właściwym stanie technicznym, Miasto Podkowa Leśna zleciła firmie Budownictwo Wodne i Melioracja Stefan Perczyński usunięcie rumowiska z dna zbiornika. Przedsięwzięcie było realizowane także w ramach bieżącej konserwacji rowów melioracyjnych na terenie Miasta Podkowa Leśna. Przedmiotowe prace wykonano na podstawie merytorycznych opracowań, potwierdzających konieczność, zakres i sposób przeprowadzania prac.?

Pełną treść pisma można przeczytać tutaj.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.