TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

03 2021

Kontrole straży miejskiej m.in. na targowisku


Grodzisk News


foto: grodzisk.plKontrole straży miejskiej m.in. na targowisku - Grodzisk News


W związku z pandemią, straż miejska sprawdza zachowanie mieszkańców w placówkach handlowych i miejscach użyteczności publicznej.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Rosnąca liczba pozytywnych testów na koronawirusa spowodowała, że rząd prowadził duże obostrzenia w całym kraju. Nasz powiat jest w krajowej czołówce jeżeli chodzi liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców, dlatego też zdecydowano o kontrolach straży miejskiej w miejscach publicznych. – Żeby opanować rozprzestrzenianie się wirusa zgodnie z poleceniami strażnicy miejscy z Grodziska Mazowieckiego priorytetowo kontrolują miejsca użyteczności publicznej oraz placówki handlowe. Funkcjonariusze przypominają grodziszczanom, aby w trosce o bezpieczeństwo unikali tłumów i niepotrzebnych zgromadzeń – poinformował grodziski magistrat.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ponadto strażnicy kontrolują czy przestrzegany jest obowiązek zakrywania ust i nosa czy to w przestrzeni publicznej, czy środkach komunikacji miejskiej. Sprawdzają również teren targowiska. – Po kilku niepokojących sygnałach od mieszkańców o klientach targowiska, którzy nie stosują się do nakazów zakrywania ust i nosa ruszyły kontrole. Na szczęście większość klientów miejskiego bazaru stosuje się do nakazanych obowiązków, chociaż zdarzyły się też sporadyczne pojedyncze przypadki bagatelizowania realnego zagrożenia zdrowia i życia przez sprzedających – podkreśla magistrat.

Kontrole straży miejskiej m.in. na targowisku - Grodzisk News
Kontrole straży miejskiej m.in. na targowisku - Grodzisk News
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Byłam dzisiaj na targu w Grodzisku. Straży Miejskiej nie widziałam, i niestety nie widziałam też zachowania dystansu między ludźmi. Co to dzisiaj się działo na targu przechodzi ludzkie pojęcie. W kolejach ludzie stali jeden na drugim i nikt na nikogo ani na nic nie zważał. Kiedy się zwraca uwagę o zachowanie dystansu to jeszcze dostaje się po głowie. Sama już chorowała na Covid i nikomu tego nie życzę. To było najgorsze siedem dni. Chociaż minęło już pięć miesięcy odkąd zachorowałam to do dzisiaj to odczuwam. Brak węchu i smaku wrócił mi tylko w 30 %. Naprawdę trzymajcie dystans i noście maseczki !!!
AD


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.