TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

03 2021

Kontrole straży miejskiej m.in. na targowisku


Grodzisk News


foto: grodzisk.plKontrole straży miejskiej m.in. na targowisku - Grodzisk News


W związku z pandemią, straż miejska sprawdza zachowanie mieszkańców w placówkach handlowych i miejscach użyteczności publicznej.


reklama Grodzisk mazowiecki

Rosnąca liczba pozytywnych testów na koronawirusa spowodowała, że rząd prowadził duże obostrzenia w całym kraju. Nasz powiat jest w krajowej czołówce jeżeli chodzi liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców, dlatego też zdecydowano o kontrolach straży miejskiej w miejscach publicznych. – Żeby opanować rozprzestrzenianie się wirusa zgodnie z poleceniami strażnicy miejscy z Grodziska Mazowieckiego priorytetowo kontrolują miejsca użyteczności publicznej oraz placówki handlowe. Funkcjonariusze przypominają grodziszczanom, aby w trosce o bezpieczeństwo unikali tłumów i niepotrzebnych zgromadzeń – poinformował grodziski magistrat.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Ponadto strażnicy kontrolują czy przestrzegany jest obowiązek zakrywania ust i nosa czy to w przestrzeni publicznej, czy środkach komunikacji miejskiej. Sprawdzają również teren targowiska. – Po kilku niepokojących sygnałach od mieszkańców o klientach targowiska, którzy nie stosują się do nakazów zakrywania ust i nosa ruszyły kontrole. Na szczęście większość klientów miejskiego bazaru stosuje się do nakazanych obowiązków, chociaż zdarzyły się też sporadyczne pojedyncze przypadki bagatelizowania realnego zagrożenia zdrowia i życia przez sprzedających – podkreśla magistrat.

Kontrole straży miejskiej m.in. na targowisku - Grodzisk News
Kontrole straży miejskiej m.in. na targowisku - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz

Nareszcie. Brawo

Gosc
20-03-2021 13:55

Bardzo dobrze. Jesli tej sekty antycovidowej nie da sie wyedukowac informacja, to trzeba mandatami. Wiekszosc musi sobie poradzic z patologiczna mniejszoscia.

Dagmara
20-03-2021 14:05

Psie odchody sprzątać a nie ludzi denerwować!!!

PiS
20-03-2021 14:22

pokaż wszystkie komentarze (35)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.