reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

08 2022

Kontrole policji na lokalnych drogach. Ponad 50 wykroczeń w rejonie przejść dla pieszych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku MazowieckimKontrole policji na lokalnych drogach. Ponad 50 wykroczeń w rejonie przejść dla pieszych - Grodzisk News


Grodziscy policjanci w ostatnich dwóch dniach prowadzili zintensyfikowane działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu m.in. motocyklistów, rowerzystów i pieszych.


W środę funkcjonariusze skupili się głównie na motocyklistach, a wczoraj na rowerzystach i pieszych. Policjanci zwracali uwagę na łamane przez nich przepisy, ale także na kierowców samochodów, którzy nie przestrzegali zasad bezpieczeństwa wobec niechronionych uczestników ruchu. W swoich działaniach funkcjonariusze oprócz standardowych patroli korzystali m.in. z kamer monitoringu oraz z drona.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Efektem działań podejmowanych w środę dla bezpieczeństwa motocyklistów było 26 kontroli tych użytkowników dróg. Jeden z kierujących został ukarany mandatem za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy, ujawniony został także kierowca motocykla bez uprawnień. Podczas wczorajszych działań policjanci podejmowali interwencje wobec 5 rowerzystów i 5 osób pieszych, którzy popełniali wykroczenia w ruchu drogowym. Rowerzyści przejeżdżali przez przejścia dla pieszych i jechali po chodniku, piesi przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Niestety, dla pieszej, która wczoraj przed 22.00 próbowała przejść przez jezdnię na autostradzie A-2 ta decyzja zakończyła się tragicznie. Kobieta zginęła pod kołami pojazdu – informuje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Policjanci zarejestrowali sporo niebezpiecznych sytuacji, które tworzyli kierowcy samochodów wobec pieszych, bowiem zarejestrowali aż 53 wykroczenia przez kierujących autami w rejonie przejść dla pieszych. 43 z nich jechało z nadmierną prędkością, sześciu nie ustąpiło pierwszeństwa pieszemu, a czterech wyprzedzało w rejonie przejścia inne pojazdy. – Przypominamy, że takie zachowania często kończą się poważnymi zdarzeniami drogowymi, w których piesi mają mniejsze szanse na przeżycie – podkreślają policjanci i apelują do wszystkich uczestników ruchu, aby dbali o bezpieczeństwo swoje oraz innych.

Kontrole policji na lokalnych drogach. Ponad 50 wykroczeń w rejonie przejść dla pieszych - Grodzisk News
Kontrole policji na lokalnych drogach. Ponad 50 wykroczeń w rejonie przejść dla pieszych - Grodzisk News
Kontrole policji na lokalnych drogach. Ponad 50 wykroczeń w rejonie przejść dla pieszych - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

ogromny sukces naszej policji..........złapano 5 (słownie PIĘCIU) rowerzystów przejeżdżających przez oznakowane przejście dla pieszych.
SUKCES który zapewne przejdzie do historii naszej komendy.
Tylu rowerzystów (ciekawe,ilu z nich posiada KARTY ROWEROWE) naraz, czyli jednocześnie, często,gęsto, kilka bądź kilkanaście razy dziennie, przejeżdża przez bardzo ruchliwe skrzyżowanie przy BIEDRONCE,
KRÓLEWSKA/ŻYRARDOWSKA z NADARZYŃSKĄ/OKULICKIEGO.
Wystarczy, na godzinkę stanąć na parkingu BIEDRONKI bądź naprzeciwko przy pawilonach i rekord kontroli na pewno zostanie pobity kilkukrotnie.
Premia za efektywność MUROWANA.
Nie wspomniałem o hulajnogach,ale to już zupełnie osobna BAJKA.
Napisałem o tym z własnego doświadczenia i obserwacji,bo z uwagi na wykonywaną pracę przejeżdżam po Grodzisku i okolicach między 50 a 100 km.
Podobnych skrzyżowań i przejść w Grodzisku jest, jeśli nie kilkanaście, to kilka
na pewno.

kibic
19-08-2022 14:56

ad rem. chodziło mi oczywiście o 50 a 100 km DZIENNIE.
Przepraszam
kibic

kibic
19-08-2022 15:48

Zapraszamy policjantów na ul. Nadarzyńską /np. na parking stawów/ w godz. 21. a 23. , może uznalibyście, że pędzące, ryczące a nawet strzelające pojazdy są zagrożeniem dla mieszkańców. Wyremontowana Nadarzyńska jest miejscem popisów. W miarę stały nadzór może uspokoi to miejsce.

Mirek
21-08-2022 12:20
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.