reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

24

11 2020

Trwają konsultacje w sprawie podkowiańskich skrzyżowań


Grodzisk News


foto: podkowalesna.plTrwają konsultacje w sprawie podkowiańskich skrzyżowań - Grodzisk News


Został ostatni tydzień konsultacji społecznych dotyczących zmiany organizacji ruchu na terenie Podkowy Leśnej.


reklama Grodzisk mazowiecki

Władze miasto ogrodu chcą zwiększyć bezpieczeństwo na lokalnych drogach. Jak? Poprzez zmniejszenie prędkości poruszających się aut. W zrealizowaniu tego celu ma pomóc wprowadzenie wielu skrzyżowań równorzędnych. - Mimo przyjęcia w wyniku konsultacji społecznych zasady dotyczącej nowo projektowanych dróg, a tyczącej się stosowania fizycznych środków spowolnienia ruchu (progi, skrzyżowania wyniesione, czy szykany) i organizacji ruchu (strefy zamieszkania) nadal w wielu miejscach nie osiągnęliśmy satysfakcjonującego nas dzisiaj efektu. Z perspektywy czasu widać, że niektóre rozwiązania, mimo że poprawiły bezpieczeństwo są zwyczajnie mnie skuteczne, inne bardzo, ale krytykowane są za "radykalizm", a jeszcze inne mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Dlatego chciałbym Państwa zaprosić do udziału w konsultacjach dotyczących wprowadzenia na podkowiańskich ulicach skrzyżowań równorzędnych - napisał w miejskim biuletynie burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Włodarz podkreślił, że takie rozwiązanie jest bardzo efektywną metodą spowolnienia ruchu, ale zgodnie z obowiązującym prawem można je wprowadzić tylko na drogach o nawierzchni twardej. Obecnie w mieście ogrodzie są 22 km (na 44 km) utwardzonych dróg, co oznacza, że takie rozwiązanie można wprowadzić w wielu miejscach Podkowy Leśnej. - Biorąc pod uwagę pasy drogowe i widoczność w praktyce prowadzić to będzie do konieczności zatrzymania się samochodów. Efekt spowolnienia i poprawy bezpieczeństwa 100% - zaznacza burmistrz Tusiński.

Urzędnicy chcą poznać zdanie mieszkańców w tej sprawie dlatego też ogłosili konsultacje społeczne, które ruszają już 2 listopada. Zostaną przeprowadzone dwutorowo: w formie spotkania online, czyli chatu z burmistrzem oraz ankiety w formie papierowej oraz elektronicznej. Więcej informacji tutaj .

Trwają konsultacje w sprawie podkowiańskich skrzyżowań - Grodzisk Newsfoto: podkowalesna.pl


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.