TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

24

11 2020

Trwają konsultacje w sprawie podkowiańskich skrzyżowań


Grodzisk News


foto: podkowalesna.plTrwają konsultacje w sprawie podkowiańskich skrzyżowań - Grodzisk News


Został ostatni tydzień konsultacji społecznych dotyczących zmiany organizacji ruchu na terenie Podkowy Leśnej.


Władze miasto ogrodu chcą zwiększyć bezpieczeństwo na lokalnych drogach. Jak? Poprzez zmniejszenie prędkości poruszających się aut. W zrealizowaniu tego celu ma pomóc wprowadzenie wielu skrzyżowań równorzędnych. - Mimo przyjęcia w wyniku konsultacji społecznych zasady dotyczącej nowo projektowanych dróg, a tyczącej się stosowania fizycznych środków spowolnienia ruchu (progi, skrzyżowania wyniesione, czy szykany) i organizacji ruchu (strefy zamieszkania) nadal w wielu miejscach nie osiągnęliśmy satysfakcjonującego nas dzisiaj efektu. Z perspektywy czasu widać, że niektóre rozwiązania, mimo że poprawiły bezpieczeństwo są zwyczajnie mnie skuteczne, inne bardzo, ale krytykowane są za "radykalizm", a jeszcze inne mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Dlatego chciałbym Państwa zaprosić do udziału w konsultacjach dotyczących wprowadzenia na podkowiańskich ulicach skrzyżowań równorzędnych - napisał w miejskim biuletynie burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Włodarz podkreślił, że takie rozwiązanie jest bardzo efektywną metodą spowolnienia ruchu, ale zgodnie z obowiązującym prawem można je wprowadzić tylko na drogach o nawierzchni twardej. Obecnie w mieście ogrodzie są 22 km (na 44 km) utwardzonych dróg, co oznacza, że takie rozwiązanie można wprowadzić w wielu miejscach Podkowy Leśnej. - Biorąc pod uwagę pasy drogowe i widoczność w praktyce prowadzić to będzie do konieczności zatrzymania się samochodów. Efekt spowolnienia i poprawy bezpieczeństwa 100% - zaznacza burmistrz Tusiński.

Urzędnicy chcą poznać zdanie mieszkańców w tej sprawie dlatego też ogłosili konsultacje społeczne, które ruszają już 2 listopada. Zostaną przeprowadzone dwutorowo: w formie spotkania online, czyli chatu z burmistrzem oraz ankiety w formie papierowej oraz elektronicznej. Więcej informacji tutaj .

Trwają konsultacje w sprawie podkowiańskich skrzyżowań - Grodzisk Newsfoto: podkowalesna.pl

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.