20 03 2020

Konsolidacja pożyczek

20.03.2020, godz.: 16:08
Konsolidacja pożyczek

Kiedy spłata posiadanych zobowiązań przebiega terminowo i bez problemów, wówczas historia w BIK jest pozytywna, a nasza wiarygodność w oczach banku wzrasta. Zdarzają się jednak sytuacje, w których płynność finansowa zostaje utracona, a przed dłużnikiem staje widmo wpadnięcia w spiralę długów. Ubieganie się o konsolidację pożyczek byłoby wówczas najlepszą opcją, ale bardzo często nierzetelne regulowanie rat stawia nas w niekorzystnym świetle.

Osoby, które posiadają zadłużenie są zobowiązane do jego regularnego spłacania, zgodnie z harmonogramem ustalonym przez bank. O ile raty kapitałowo-odsetkowe wpływają terminowo na rachunek kredytowy, o tyle jesteśmy postrzegani jako rzetelni klienci. W razie utraty płynności finansowej i trudności z przestrzeganiem zapisów umowy, możemy utracić szansę na uzyskanie kolejnej pożyczki. Chyba, że skorzystamy z oferty instytucji finansowych, dla których BIK nie jest najważniejszym wyznacznikiem przy badaniu zdolności kredytowej.

Konsolidacja pożyczek
Pożyczki określane mianem trudnych to specjalność pośredników finansowych Habza. Na czym polega ich praca w tym obszarze? Przede wszystkim celem jest udzielenie wsparcia oraz dostępu do informacji dla osób, które wpadły w spiralę długów. Zazwyczaj posiadają już negatywną historię w BIK i są notowani w Krajowym Rejestrze Długów. To automatycznie przekreśla ich szanse na uzyskanie konsolidacji pożyczek w bankach.

W takiej sytuacji alternatywą pozostają firmy pożyczkowe, które badają zdolność kredytową mniej restrykcyjnie. Opierają się przy tym głównie na oświadczeniu, jakie składa wnioskodawca. Zazwyczaj dotyczy ono źródła dochodu i jego wysokości, a także miesięcznych kosztów utrzymania siebie i osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym.

Nie tylko brak weryfikacja w bazach BIK czy KRD, ale też brak konieczności składania szeregu dokumentów sprawiają, że taka opcja jest bardzo atrakcyjna dla dłużników. Przede wszystkim pozwala na sprawne złożenie wniosku (wiele firm zachęca do wypełniania formularzy online), a co za tym idzie szybszego otrzymania pieniędzy na konto. Warto wiedzieć, że środki przeznaczone na konsolidację pożyczek nie są przekazywane na bieżący rachunek klienta, lecz przesyłane bezpośrednio na poczet spłaty jego zobowiązań.

Trudne kredyty
Jest wiele sytuacji w życiu, które mogą doprowadzić do tego, że Twoja sytuacja finansowa ulegnie zmianie, a zaciągnięty kredyt stanie się ogromnym obciążeniem. Konsolidacja pożyczek trudnych zazwyczaj niemożliwa jest bez wsparcia doświadczonego pośrednika. Ma on wiedzę i doświadczenie, które są niezbędne w prowadzeniu negocjacji z bankiem. Zła historia w BIK, zbyt niski dochód, nieakceptowana forma zatrudnienia oraz wiele innych czynników mogą przyczynić się do tego, że Twój wniosek kredytowy zostanie odrzucony. Decyzja odmowna w jednej instytucji finansowej nie musi przekreślać Twoich szans na konsolidację pożyczek. Warto poszukać innych możliwości, jak choćby przekredytowanie, refinansowanie czy poprawienie obecnego wizerunku. Najlepszą strategię pomoże Ci opracować zaufany pośrednik.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.