reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

05

05 2023

Koniec z korkami na 3 Maja?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews.plKoniec z korkami na 3 Maja? - Grodzisk News


Grodziscy radni podjęli uchwałę mającą ostatecznie skutkować przebudową skrzyżowania ul. 3 Maja i Okulickiego w mieście. Ma to zmniejszyć korki, zwłaszcza w godzinach szczytu.


Na ul. 3 Maja do skrzyżowania z ul. Okulickiego w Grodzisku kierowcy często (zwłaszcza w godzinach porannego i popołudniowego szczytu) muszą stać w korku. Wielu z nich omija zator jadąc np. ul. Armii Krajowej, ale to nie rozwiązuje problemu. Ten trzeba rozwiązać nie doraźnie, a np. poprzez przebudowę newralgicznego skrzyżowania zwiększając jego przepustowość.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Do takiego wniosku doszli grodziscy radni, którzy na ostatniej sesji rady miejskiej podjęli uchwałę ws. przejęcia przez gminę od powiatu zarządzania częścią drogi powiatowej nr 1526W (ul. 3 Maja) na odcinku, od ul. Przejazdowej do skrzyżowania z nowym przebiegiem drogi powiatowej tj. ul. Okulickiego (dawna droga wojewódzka 579) oraz częścią ul. Okulickiego, na odcinku od wiaduktu do ul. Armii Krajowej.

W uzasadnieniu uchwały podkreślono, że zaprojektowanie i przebudowa skrzyżowania poprzez utworzenie osobnego pasa do skrętu w prawo z ul. 3 Maja na ul. Okulickiego są niezbędne do „poprawy funkcjonalności i przejezdności skrzyżowania”. Wyznaczenie takiego pasa według radnych zmniejszyłoby uciążliwości związane z korkami i dość częstymi kolizjami w tym rejonie.

Kiedy możemy się spodziewać przebudowy tego skrzyżowania? – W tym roku i to dość szybko. Projekt mamy niemal gotowy, brakuje nam jednego zezwolenia – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Super ! Proszę pomyśleć nad wydłużeniem i cofnięciem lini zatrzymania dla pasów do lewoskrętu na skrzyżowaniu dróg DW579/DW719. Umożliwi to nie blokowanie pojazdów jadących na wprost

Michał
05-05-2023 17:43

Światło zielone od strony ulicy 3 Maja świeci się zaledwie przez 15 sekund. Czy możecie Państwo wydłużyć czas chociaż do 30 sekund? Do czasu przebudowy skrzyżowania? Na Okulickiego ruch jest mniejszy od czasu uruchomienia obwodnicy więc byłoby znacznym ułatwieniem dla kierowców.

xenna
05-05-2023 17:45

Pytanie co da osobny pas do skrętu w prawo z 3go maja w Okulickiego skoro są tam pasy i często zanim przejdą piesi to już zapala sie czerwone światło i udaxsie przejechać 2-3 autom. Byłby sens tego przy skrzyżowaniu bezkolizyjnym .

DJ
05-05-2023 18:32

pokaż wszystkie komentarze (11)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.