30 09 2015

Koniec sezonu na wodnym placu zabaw. Ma wrócić wiosną

30.09.2015, godz.: 17:14
Koniec sezonu na wodnym placu zabaw. Ma wrócić wiosną
fot. GrodziskNews

Zgodnie z zapowiedziami pracownicy grodziskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zamknęli plac zabaw wodnych funkcjonujący od tego lata przy pływalni Wodnik 2000. – Obiekt przejdzie teraz niezbędną konserwację i od razu będzie gotowy do uruchomienia w przyszłym roku, być może już wiosną – zapowiada Mariusz Smysło, dyrektor OSiR-u.

W pogodne letnie dni wodny plac zabaw otwarty w połowie lipca odwidziało codziennie nawet po tysiąc osób, nierzadko były to całe rodziny, które miło spędzały czas na powietrzu w piknikowej atmosferze. Pracownicy OSiR-u, zarządzającego zarówno pływalnią Wodnik 2000, jak i placem zapewniali, że obiekt będzie dla mieszkańców dostępny tak długo, jak pozwoli na to pogoda oraz poziom zainteresowania. Jednocześnie wiadomo było ze w ostatnim czasie oba te elementy skłaniają już raczej do zamknięcia obiektu. Zapowiedziano, że nastąpi to pod koniec września i rzeczywiście tak się stało.

– Już w piątek przygotowywaliśmy się do zamknięcia placu. Ale mogę powiedzieć, że dziś jest on już definitywnie nieczynny dla odwiedzających. Teraz wykonawca obiektu w porozumieniu z nami przeprowadzi konserwację obiektu zabezpieczającą go przed zimą. Mieści się w tym m.in. olejowanie wszystkich elementów, czyszczenie dysz – wylicza Mariusz Smysło. – Po konserwacji plac będzie natomiast od razu technicznie gotowy do uruchomienia. Będzie to kwesta jednego, dwóch dni potrzebnych na wpuszczenie wody, uzdatnienie jej i ogrzanie – dodaje.

Co ważniejsze dla najmłodszych użytkowników, nie będą oni musieli czekać do wakacji na otwarcie placu. – Jeśli pogoda pozwoli, to będziemy chcieli udostępnić obiekt mieszkańców już wiosną, a nie czekać do lata – zaznacza Smysło.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata