reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

18

11 2022

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Grodzisku już jutro


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: centrumkultury.euKoncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Grodzisku już jutro - Grodzisk News


Jeden z najstarszych i najpopularniejszych zespołów ludowy w Polsce już wkrótce zawita do Grodziska z koncertem, w którym zaprezentuje swój sztandarowy program. Koncert odbędzie się 19 listopada w hali sportowej przy ul. Sportowej 29.


Co ważne z punktu widzenia osób, które zechcą przyjść na koncert, wstęp jest bezpłatny. – Koncert muzyki, pieśni i tańców ludowych i narodowych, z udziałem: solistów, chóru, baletu i orkiestry. Przeważającą część tego programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej – opowiadają organizatorzy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– W programie znajdują się popularne piosenki Stanisława Hadyny takie jak: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek” i „Starzyk” oraz opracowania muzyczne do takich tańców jak: „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak z oberkiem”, „Krakowiak”, „Polonez z Mazurem” i „Tańce górali podhalańskich”. Autorem twórczych opracowań wymienionych tańców, które wciąż zaskakują kunsztem choreograficznym, jest Elwira Kamińska – dodają.

Wstęp na koncert 19 listopada jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona. Wejście do hali będzie otwarte od godz. 17.00. Sam koncert rozpocznie się godzinę później.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.