27 04 2020

Koncert online ku pokrzepieniu serc. Włodek Pawlik zagra w Podkowie

27.04.2020, godz.: 17:03
Koncert online ku pokrzepieniu serc. Włodek Pawlik zagra w Podkowie
fot. wlodekpawlik.com

Od wielu tygodni, pozostajemy w izolacji, kwarantannie, bez możliwości korzystania z wydarzeń kulturalnych w większym gronie osób. Niejako dla pokrzepienia serc w Podkowie koncert transmitowany online zagra wybitny instrumentalista Włodek Pawlik.

Włodek Pawlik to pianista i kompozytor, który od lat mieszka w Podkowie Leśnej i jest honorowym obywatelem tego miasta. Nagrał przeszło 20 płyt, ma na swoim koncie również szereg dzieł muzyki filmowej, a także kompozycje współczesne. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i konkursów, wielokrotnie otrzymywał wyróżnienie „Jazzowy Muzyk Roku” przyznawane przez warszawski Akwarium Jazz Club. Pawlik występuje na największych festiwalach jazzowych świata m.in. Jazz Jamboree. Na początku 2014 roku „Night in Calisia” otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę muzyczną – Grammy.

W związku z stanem epidemii w Polsce musiał, jak większość, artystów ograniczyć aktywność koncertową, co wcale nie znaczy, że przestał tworzyć. A chęć występowania przed szerszą publicznością z pewnością jest duża. Tak pojawił się pomysł, aby 2 maja zorganizować „Podkowiańską wiosnę jazzową”, czyli koncert Włodka Pawlika, grany w jednym z ogrodów i transmitowany w internecie.

Zdobywca Grammy zagra w najbliższą sobotę o godz. 17.00. Transmisję będzie można śledzić za pośrednictwem serwisu YouTube oraz Facebooka.


0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata