13

11 2014

Komplet punktów z Wielunia!

Komplet punktów z Wielunia! - Grodzisk News

Bardzo ważne i niezwykle cenne zwycięstwo odniesli gracze Pogoni Grodzisk w  Wieluniu. Po 2 bramkach Jakuba Sosnowskiego pokonali miejscowy WKS 2:1.

Przed meczem zadawaliśmy sobie pytanie: jaką twarz Pogoni zobaczymy w spotkaniu w Wieluniu? Czy zaprezentuje się nam drużyna która wie jak chce grać czy ekipa która szansy będzie upatrywać w sytuacjach z rzypadku. Na całe szczęście w Wieluniu Pogoń wybrała opcję numer jeden.

Od początku lepiej grali grodziszczanie. Starali się zaskoczyć gospodarzy, którzy nie mieli pomysłu na grę. Pierwsze 10 minut meczu toczyło się przede wszystkim na połowie zespołu z Wielunia. Później do głosu zaczęli dochodzić gracze miejscowej drużyny, ale paradoksalnie to wtedy Pogoń zaskoczyła przeciwnika. W 20. minucie Piotr Maślanka świetnie podał do Jakuba Sosnowskiego który pewnie pokonuje bramkarza z Wielunia. Po strzelonym golu nasza Pogoń kontrolowała przebieg meczu. Gospodarze swoich szans upatrywali jedynie w rzutach wolnych, z których nic pozytywnego dla WKS-u nie wynikało. Pierwsza połowa zostaje zakończona naszym skromnym prowadzeniem.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli przyjezdni. Podopieczni Tomasza Matuszewskiego  mogli podwyższyć prowadzenie po świetnej kombinacyjnej akcji trójki Maślanka-Kołaczek-Ćwik. Ten ostatni zagrał piłkę do wbiegającego Sosnowskiego, któremu zabrakło dosłownie centymetrów aby umieścić piłkę w siatce. Jednak ?co się odwlecze, to nie uciecze?. W 69. minucie swojego drugiego gola zdobył Jakub Sosnowski. W kolejnych minutach Pogoń starała się kontrolować wydarzenia na boisku. Od 80. minuty jednak to gospodarze prowadzili grę i zamknęli Pogoń na jej własnej połowie z której grodziszczanie nie mogli się wydostać. Sytuacja dodatkowo skomplikowała stracona bramka. W 88. minucie strzelił ją Dawid Przezak. Do końca meczu trwała ?obrona Częstochowy?. Od utraty gola albo  pododpiecznych Marka Matuszewskiego ratował słupek albo nieporadność zawodników z Wielunia którzy mieli "zwichrowane" celowniki. Na całe szczęścia udało się dotrwać z korzystnym rezultatem do końca meczu.

WKS Wieluń ? Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2 ( 0:1 )

Bramki: Dawid Przezak ? Jakub Sosnowski x2

Skład Pogoni: Michał Kołba, Tomasz Kołodziejski, Jakub Gnoiński, Piotr Maślanka, Marek Lendzion, Jakub Kołaczek, Kordian Latos, Piotr Ćwik, Damian Jaroń (90' Bartek Czarnecki), Jakub Sosnowski (85' Maciej Pietraszek), Marcin Gregorowicz (80' Konrad Perzyna)