04 01 2019

Kompleksowa modernizacja drogi w Adamowiźnie

04.01.2019, godz.: 17:17
Kompleksowa modernizacja drogi w Adamowiźnie
fot. Pixabay

Nowy rok – nowe przetargi na modernizację dróg. Grodzisk ogłosił właśnie postępowanie na przebudowę ul. Promiennej w Adamowiźnie. Jakie elementy obejmie inwestycja?

Chodzi przede wszystkim o rozbudowę istniejącej ulicy poprzez budowę chodników oraz wykonanie nawierzchni z kostki betonowej i przebudowę zjazdów oraz budowę linii kablowej oświetlenia ulicznego i wykonanie odwodnienia oraz utwardzenie terenu. Można zatem mówić o modernizacji kompleksowej.

Z specyfikacji przetargowej dowiadujemy się, że wszystkie elementy infrastruktury istniejącej (chodniki, istniejący odcinek drogi, dojścia, zjazdy) zostaną dostosowane do założeń projektu.

W dokumentacji ujęto wykonanie nawierzchni z brukowej kostki betonowej o grubości 8 cm i szerokości jezdni równej pięciu metrów . Ulica Promienna będzie zwieńczona placem manewrowym do zawracania samochodów osobowych. W ciągu ulicy Promiennej zaprojektowano także chodnik o szerokości dwóch metrów. W związku z przebudową drogi trzeba będzie wydłużyć przepust.

Specyfikacja obejmuje też wykonanie odwodnienia na odcinku: Promienna – Osowiecka – Niedźwiedzia. Zaprojektowano utwardzenie z kostki betonowej i dodatkowe miejsca postojowe na potrzeby funkcjonowania przedszkola.

Firma, która wygra przetarg, będzie miała czas na realizację inwestycji do połowy grudnia tego roku.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata