02 01 2019

Komedia teatralna z gwiazdami na grodziskiej scenie

02.01.2019, godz.: 17:12
Komedia teatralna z gwiazdami na grodziskiej scenie
fot. Mat. organizatora

W połowie stycznia w sali widowiskowej grodziskiego centrum kultury obejrzymy spektakl komediowy „Kłamstwo” w gwiazdorskiej obsadzie i w reżyserii Wojciecha Malajkata.

– Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie… Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”! – tak przedstawienie zapowiadają organizatorzy.

– Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody’ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział : „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy” – dodają.

Reżyser przedstawienia, Wojciech Malajkat, zdradza: – Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem – mówi.

Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: „Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz”.

Wystąpią: Joanna Liszowska, Piotr Szwedes, Mikołaj Roznerski, Adriana Kalska.

Bilety na wydarzenie w cenach: 90 i 100 zł do nabycia w kasie kina Centrum Kultury (ul. Spółdzielcza 9, kasy/rezerwacje tel. 22 734 79 44),

AKTUALIZACJA

Grodziskie centrum kultury poinformowało nas dziś, że bilety na wydarzenie zostały wyprzedane.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.