reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

15

03 2021

Kolizja osobówki z łosiem w Maryninie. Zwierzę nie przeżyło [FOTO]


Grodzisk News


foto: Czytelnik KamilKolizja osobówki z łosiem w Maryninie. Zwierzę nie przeżyło [FOTO] - Grodzisk News


W niedzielny wieczór na drodze w Maryninie doszło do przykrego i niebezpiecznego zdarzenia. Około godz. 22.00 BMW zderzyło się z przebiegającym łosiem. Zwierzę nie przeżyło tej kolizji


reklama Grodzisk mazowiecki

Na miejscu działały m.in. trzy zastępy strażaków a także pogotowie medyczne. – Około 22.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o kolizji w Maryninie samochód osobowy zderzył się z łosiem. Kierowcy i pasażerce nic poważnego się raczej nie stało, jednak trafili do szpitala na rutynową obserwację – wyjaśnia st. bryg. Krzysztof Tryniszewski, p.o. komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Mężczyzna miał niewielką ranę głowy, kobieta uskarżała się na ból kręgosłupa. Oboje o własnych siłach opuścili pojazd. Zwierzę niestety nie przeżyło – dodaje.

W akcji brały udział dwie załogi PSP oraz jedna z OSP Książenice. Działania zakończyły się około północy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Bardzo przykre, rodzina czterech łosi zamieszkuje te okolice od roku, wszyscy którzy spacerują po lesie niejednokrotnie mogli być świadkami jak maluchy rosną, łosie są bardzo ciekawskie ale utrzymują bezpieczną odległość od obserwatora, okoliczni mieszkańcy wiedzą też, że często przemieszczają się między jezdniami i należy zwrócić szczególną uwagę na pobocze i prędkości jakie się rozwija

Ania
15-03-2021 11:23

Przykre jest to, że niektóre osoby w tych czasach bardziej martwią się o zwierzęta niż o ludzi. Dwójka młodych ludzi mogła stracić życie ale nie no oczywiście to mało ważne. Ciekawe gdyby komuś z Pani rodziny wyskoczyło takie zwierzę i osoby wylądowałyby w szpitalu. Proszę się zastanowić co Pani pisze. Pozdrawiam.

Marta
15-03-2021 12:52

Gdyby młodzi ludzie w samochodzie jechali z przepisową prędkością 50 km/godz. do niczego by nie doszło i szkody byłyby mniejsze. Sądząc po uszkodzeniach samochodu, jechali co najmniej 100 km/godz.

Maryniniak
15-03-2021 14:35

Pani Ania dobrze pisze... szacunek dla tych wszystkich sprawiedliwych wśród całego ,,stworzenia tego świata,, !

Wiesiek
15-03-2021 14:37

Gdyby to było mniejsze zwierzę to tak zgodziłabym się, że to byłaby prędkość powyżej 100 km/h, ale to był łoś, który nie waży tak mało więc przy takiej prędkości jaką Pan napisał to by się mogło tragicznie skończyć.

Marta
15-03-2021 17:17

No skoro ważniejszy jest żywot łosia od człowieka to jak Pan się z tym czuję, że tyle krów albo świnek w Polsce jest zabijanych na mięsko, które Pan smacznie zajada codziennie?

Marta
15-03-2021 17:19

i polityka gminy grodzisk mazowiecki, plany zagospodarowania i ich zmiany takie (lub warunku zabudowy), aby budować gdzie się da i co się da! To jak wykarczowano książenice i zabudowano łąki i obszar pod lasem woła o pomstę do nieba!!!! to samo w innych miejscach w grodzisku, koło torów w stronę milanówka - budują nowe osiedle na łąkach, ulica Teligi i npko bloki w łąkach, malinowa, tyły piaskowej, okrężna w stronę kadów i w stronę milanówka, szczęsne....można wymieniać i wymieniać.....Przedwczoraj rodzina dzików błąkała się po ulicy Teligi!!! Gdzie te zwierzęta mają mieszkać, gdzie żyć???!!!! a prędkość na grodziskich drogach to druga sprawa!!!

Joanna
15-03-2021 22:50

Ania ma rację!

Pati
15-03-2021 22:51

Komentarz nie na miejscu. Ten kto przejeżdżał tą drogą może nie mieszkać w tamtych okolicach I nie zdawać sobie sprawy, że łosie spacerują po lesie, który znajduje się w okolicy. Jeśli łosie utrzymywałyby bezpieczna odległość to taka sytuacja nie miałaby miejsca. Skoro zamieszkiwaly te okolice od roku to powinien być znak ostrzegawczy przed zwierzętami, a takiego nawet nie ma. Widzę, że Pani bardziej przejmuje się zabitym łosiem, niż ludzkim życiem. Jeśli Pani jest aż na tyle czuła, to może powinna Pani stać przy ulicy w tamtych okolicach I ostrzegać ludzi przed tym, że może w każdej chwili łoś wyskoczyć.. Przecież Pani jest tak bardzo z nimi zżyta, że aż serce płacze! Co do prędkości, to nawet jak jechali 50 km/h to takie szkody samochodu mogli właśnie ponieść. Tym bardziej że łoś nie waży 100kg. Nie wie Pani jak bylo to niech Pani nie pisze zbędnych komentarzy, bo rodzinę tych młodych ludzi może to zaboleć. Oby nikogo z Pani rodziny to nie spotkało! Więcej współczucia I zrozumienia życzę 🙂

Patrycja
16-03-2021 10:42

Samochodem jechał mój znajomy dosłownie z przepisową prędkością 50 km tym bardziej że wiedział że nie opodal stoi często radiowóz policyjny także nie oczerniajcie kierowcy bezpodstawnie i nie wyrokujcie że to była jego wina znam sprawę także beknąć powinna Dyrekcja lasów państwowych brak oznakowania w tamtym miejscu. Biedne łosie najwyżej jak padną będą pożywką dla innych zwierząt grunt że ludzie wyszli z tego cało.

Paweł
16-03-2021 14:29

Jestem okolicznym mieszkańcem, od 9 lat codziennie pokonuję tę trasę dwa razy dziennie i nigdy nie widziałam tam łosia.
Nie jest dla Pani przykre to, że dwoje ludzi mogło starcić życie? Proszę się postawić w sytuacji tych ludzi. Na pewno nikt specjalnie nie chciał zabić zwierzaka.

Dorota
17-03-2021 12:07

Pani Aniu
To bardzo przykre. Niestety tylko dla części ludzi tej która szanuję przyrodę...
Oczywiście szkoda również ludzi . Przecież to wypadek.

Tomek
20-03-2021 19:20

Łoś wyskoczył przed maskę samochodu kierowca nie miał czasu na reakcję.Ludzieee co wy piszecie, dziękować Bogu że przeżyli

Jan
15-03-2021 17:35

Łoś to nie sarna, która może wyskoczyć przed samochód.
To raczej stateczne zwierzę.
Trzeba być bardzo nieuważny żeby zabić takie zwierzę.

Ferdi
15-03-2021 21:36

Panie Wiesiuu ...człowiek jest szczególnym stworzeniem Boga jest on stworzony na swoje podobieństwo dlatego niech mi Pan nie mówi mi , że ten łoś jest ważniejszy niż życie tych młodych ludzi.Nie pozdrawiam

Adam
15-03-2021 19:18

Nie ważne z jaką prędkością, duże zwierzę, które wyszło tuz przed maskę i brak czasu na jaką kolwiek reakcję. Mysle, że gdyby ta prędkość była taka jak ktoś napisał, to skończyło by się znacznie gorzej. Niestety to nie pierwszy taki przypadek jaki znam, na szczęście tym ludziom nic się nie stało, ale nie wszyscy kończą na delikatnych ranach. Lubię zwierzęta, ale tu nie ma co żałować łosia tylko cieszyć się, że dwoje ludzi żyje i nie odnieśli (miejmy nadzieję) poważniejszych obrażeń.

Asssyy
15-03-2021 19:52

Niestety BMW to stan umysłu.
Szkoda pięknego zwierzaka.

janusz
15-03-2021 21:42

racja Panie Januszu! Druga sprawa nie zabudowywać lasów i łąk i nie zabierać tym zwierzetom miejsca do życia!!!

Elwira
15-03-2021 22:53

Sądząc po komentarzu, po Pana stanie umysłu też jest mi szkoda, że tacy ludzie istnieją. Marka samochodu nie ma tu nic do rzeczy. Szkoda to jest tych młodych ludzi. Być może dorobku jakiegoś młodego chłopaka. Tego, że musieli przeżyć coś takiego. Cudem nic poważnego się nie stało, a ludzie piszą, że szkoda zwierzaka. Owszem, szkoda ale nie tak jak tej dwójki. Łosia nie powinno tam być, a dwoje ludzi, którzy jechali lokalną drogą jak najbardziej.

..
16-03-2021 08:32

Niestety to chyba Pan ma niski stan umysłu, sądząc po komentarzu. Co ma się wypadek do marki samochodu? BMW to stan umysłu 😅 Ktoś głupi kiedyś wymyślił sobie takie spostrzeżenie, a ludzie umieją tylko oceniać przez pryzmat Internetu. Rozumiem, że jakby w Pana rodzinie ktoś miał marke BMW I jakikolwiek wypadek to też by tak Pan to skomentował? ŻAŁOSNE!! Zamiast pisać bzdury w Internecie, niech Pan się zajmie swoją rodziną albo czymś ważniejszym. Rozum dzieciaka... Łoś nie powinien w ogóle się tam znaleźć! Proszę czasem pomyśleć, zanim Pan coś napisze. Nie pozdrawiam

Patrycja
16-03-2021 10:25

Tym komentarzem udowodnił Pan stan swojego umysłu.

Kierowca
17-03-2021 12:40

Bezwzględnie zgadzam się z Januszem w tym temacie.

Grażyna
18-03-2021 20:06

W okolicy został już tylko jeden łoś z czterech. Smutne

Mieszkam
16-03-2021 08:05

Ludzie Ale wy macie nasrane w tych beretach idźcie i tego łosia powieście sobie nad łóżkiem. :)
Poczekamy aż wam się coś takiego przydarzy chętnie poczytam wtedy wasze komentarze. Nie pozdrawiam

.
16-03-2021 09:16

Mój znajomy jechał tym BMW normalna prędkość 50 km często stoi policja w tamtym miejscu brak oznakowania o zwierzynie leśnej Dyrekcja lasów powinna beknąć a co do łosia to powinien przez pasy przechodzić. Grunt że ludzie wyszli cało z tego.

Paweł
16-03-2021 14:43

Kiełbasa z łosia będzie, pychotka haha

Syn zabitego łosia
16-03-2021 15:12

R.I.P a mógł być kiedyś dobrym celem dla myśliwych szkoda wielka

Rodzina Łosiów
16-03-2021 15:18

O zmroku i w lesie nie jedziemy na światłach drogowych, bo każdy powinien wiedzieć z lekcji biologii i kursu prawo jazdy, że o zmierzchu i o poranku zwierzęta leśne przemieszczają się i żerują. Niestety , nikt na kursach na prawo jazdy nie uczy ,że w tych porach w lesie jechać powinno się z włączonymi światłami mijania. W nocy światła drogowe działają jak świeca na ćmę.Światła mijania też skutecznie ograniczają zapędy szybkościowe ,gdyż bezpiecznie z nimi można się poruszać do 60km./h- patrz droga hamowania pojazdu.

mieszkaniec Milanówka
16-03-2021 19:22

Chciałoby się powiedzieć że łoś mądrzejszy od ludzi co z byle g..... kłócą się o pietruszkę. Niestety nie był mądrzejszy bo nie przeżył....... szkoda. Powinien przed jezdnią rozejrzeć się w prawo i lewo i nosić kamizelkę odblaskową. I ludzie zrobili sobie kuku i niestety łoś. Może takie sytuacje będą coraz rzadziej bo niedługo wyginą wszystkie łosie i dziki i pszczoły.... a później bezmyślni ludzie

Tomek
20-03-2021 19:17


reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.