TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

05

07 2023

Kolejnych 150 ochotników stawiło się na szkoleniu w Książenicach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: 6MBOT1 - Grodzisk News


Na początku lipca ponad 150 osób z południowego Mazowsza stawiło się na szkoleniu podstawowym w Książenicach. Ochotnicy na cały czas szkolenia otrzymali karabinki MSBS Grot.


W minioną sobotę pod bramą jednostki wojskowej stawiło się ponad 150 osób m.in. z powiatów grodziskiego, pruszkowskiego, żyrardowskiego, warszawskiego zachodniego, ale także i dalszych rejonów jak powiaty: zwoleński, radomski, czy białobrzeski. Ochotnicy przejdą szkolenie podstawowe.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pierwszy dzień szkolenia to sprawy formalne, a także przekazanie ekwipunku ochotnikom. Drugiego dnia przeszli test sprawności fizycznej, który obejmuje „test wejściowy” z wychowania fizycznego oraz badanie współczynników budowy ciała. Wyniki tych testów i badań zostaną wykorzystane w dalszej służbie, głównie w celu doskonalenia sprawności fizycznej kandydatów. W kolejnych dniach sukcesywnie będą poznawać podstawy wojskowości m.in. poznają zasady zachowania na polu walki, zapoznają się ze strukturą wojskową oraz regulaminem, a także nauczą się posługiwania się bronią. Szkolenie zwieńczy tzw. pętla taktyczna, czyli egzamin sprawdzający nabytą w tym czasie wiedzę. Ci, którzy ukończą test z pozytywnym wynikiem złożą uroczystą przysięgę wojskową. W trakcie szkolenia do kandydatów dołączą rezerwiści, którzy szkolenie mają za sobą, a będą „odświeżać” wiedzę nabytą wcześniej.

Każdy ze 150 kandydatów otrzymał „pod opiekę” karabinek MSBS GROT. – Kandydaci na terytorialsów od poniedziałku uczą się budowy oraz obsługi MSBS Grota, ćwiczą pod okiem kadry instruktorskiej, którą wystawili żołnierze 61. Batalionu Lekkiej Piechoty z Książenic oraz samodzielnej Kompanii Szkolnej 6MBOT. A już w środę odbędzie się ich pierwsze strzelanie bojowe. Pierwsze takie strzelanie to wielkie przeżycie dla każdego rekruta, który nigdy wcześniej nie miał okazji poczuć zapachu gazów prochowych czy odrzutu karabinka po wykonanym strzale – podkreślił ppłk Artur Boruta, dowódca 61 Batalionu Lekkiej Piechoty w Książenicach. 

Lipcowe szkolenie odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji "Wakacje z WOT", której celem jest umożliwienie wstąpienia w szeregi wojska uczniom, studentom, nauczycielom czy wykładowcom, którzy w czasie roku szkolnego i akademickiego nie mają możliwości wzięcia udziału w szkoleniach. 

Kolejnych 150 ochotników stawiło się na szkoleniu w Książenicach - Grodzisk News
Kolejnych 150 ochotników stawiło się na szkoleniu w Książenicach - Grodzisk News
Kolejnych 150 ochotników stawiło się na szkoleniu w Książenicach - Grodzisk News
Kolejnych 150 ochotników stawiło się na szkoleniu w Książenicach - Grodzisk News
Kolejnych 150 ochotników stawiło się na szkoleniu w Książenicach - Grodzisk News
Dodaj komentarz

Odpowiadasz naRegulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.