reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

12 2020

CPK: Ruszył wykup nieruchomości pod lotnisko


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayCPK: Ruszył wykup nieruchomości pod lotnisko - Grodzisk News


Pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała przedstawił zasady Programu Dobrowolnych Nabyć (PDN). Zainteresowani sprzedażą nieruchomości z wyznaczonego obszaru mogą się zgłaszać do spółki.


W ramach PDN spółka będzie nabywać nieruchomości z wyznaczonego obszaru. Został on ograniczony z południa autostradą A2, z zachodu drogą krajową nr 50, od północy wsią Szymanów i rzeka Pisia, a od wschodu – rzeką Pisią Tuczną i Baranowem. Jego lokalizacja pokazana jest poniżej na mapie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak podaje spółka CPK na swojej stronie, zasady, na których opiera się PDN to: dobrowolność po obu stronach transakcji, transparentność procedury (przy zagwarantowaniu sprzedającym poufności dotyczącej konkretnych procesów negocjacyjnych). Wartość danej nieruchomości ma być wyceniana przez niezależnych rzeczoznawców w oparciu o operaty szacunkowe.

CPK: Ruszył wykup nieruchomości pod lotnisko - Grodzisk Newsfoto: CPK


Jednak właściciele nieruchomości będą mogli wybrać czy chcą sprzedać nieruchomość czy zamienić ją na inną, znajdującą się obecnie w zasobach Skarbu Państwa. Obecnie są to działki położone na terenie 47 powiatów (32 powiatów z Mazowsza i 15 z województwa łódzkiego). – Mimo epidemii COVID-19 i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w tym roku uruchamiamy Program Dobrowolnych Nabyć. Jednocześnie zamierzamy sprawdzić, czy wśród mieszkańców obszaru inwestycji CPK dominuje chęć sprzedaży nieruchomości, czy też zamiany na inną – poinformował Marcin Horała.

Co ciekawe, spółka podkreśla, że umożliwi chętnym nabycie nieruchomości w nowym miejscu z zachowaniem dotychczasowych więzi społecznych, czyli przeniesienie całych grup mieszkańców w ramach tzw. zorganizowanej relokacji.

CPK chce nabyć jak najwięcej nieruchomości drogą kupna lub zamiany, ale jego przedstawiciele zaznaczają, że jeżeli nie uda się osiągnąć porozumienia z właścicielami nieruchomości, to spółka będzie miała możliwość wywłaszczenia za odszkodowaniem w ramach decyzji lokalizacyjnej.

Zgłoszenia do Programu można kierować przesyłając wypełniony formularz: mailem na adres: pdn@cpk.pl, lub tradycyjną pocztą na adres:   Centralny Port Komunikacyjny,   Al. Jerozolimskie 134, 02-305 Warszawa - z dopiskiem: Program Dobrowolnych Nabyć. Każdy Adresat zgłaszający się w ramach Programu otrzyma od CPK odpowiedź.

Szczegóły dotyczące Programu Dobrowolnych Nabyć znajdują się tutaj .

💬︎   dodaj komentarz

Inwestycja nie ma żadnych oficjalnych planów, pozwoleń i dokumentów. To skupowanie gruntów rolnych o wysokiej klasie od naiwnych ludzi.

Lelek
03-12-2020 14:05

Znawca się odezwał byle tylko mącić powiedział co wiedział.

Ziutek
03-12-2020 20:06

Znawca się odezwał byle tylko mącić powiedział co wiedział.

Ziutek
03-12-2020 20:07

pokaż wszystkie komentarze (6)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.