TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

06 2022

Kolejny przetarg na modernizację hali w Grodzisku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plKolejny przetarg na modernizację hali w Grodzisku - Grodzisk News


Grodziski magistrat szuka firmy, która zmodernizuje halę sportową przy ul. Westfala. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę?


Grodziski magistrat liczył, że modernizacja hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 będzie kosztować około 1,2 mln zł. Jednak w trakcie pierwszego postępowania przetargowego, które zostało ogłoszone w czerwcu 2021 r. okazało się, że będzie trzeba wydać na ten cel znacznie więcej. Wtedy najniższą ofertę złożyła firma z Pruszkowa, która zażyczyła sobie 1,76 mln zł. Przetarg więc unieważniono. Pod koniec kwietnia tego roku otwarto oferty w kolejnym postępowaniu na to zadanie. Spłynęły dwie oferty: jedna opiewała na niecałe 2 mln zł, natomiast druga na blisko 2,5 mln zł. Obie propozycje były nie do zaakceptowania przez urzędników.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz ogłoszono kolejne postępowanie. W zakres zamówienia wchodzi m.in. demontaż starej posadzki, skucie warstw betonu podkładowego, wykonanie warstwy wyrównawczej z chudego betonu w hali sportowej i izolacji termicznej posadzki w części hali sportowej, wykonanie płyty betonowej pod podłogę podniesioną, wykonanie systemowej podłogi sportowej, wykonanie dylatacji i warstwy wyrównawczej posadzki betonowej pod wykładzinę. Następnie w ramach zadania wykonawca ma zająć się montażem wykładziny na wykonaną warstwę wyrównawczą, a także montażem trybun, tulei i bramek do piłki ręcznej, montaż tulei i słupków do piłki siatkowej. Górna warstwa nawierzchni ma być wykonana z kalandrowanego (sprasowanego pod ciśnieniem i temperaturą) winylu, natomiast dolna warstwa z pianki PCV o dwóch bardzo dużych gęstościach. Wykładzina ma posiadać m.in. certyfikaty IHF (Międzynarodowy Związek Piłki Ręcznej), FIVB (Międzynarodowa Federacja Siatkówki) oraz FIBA (Międzynarodowy Związek Piłki Koszykowej). W ramach zadania ma być także modernizacja trybun w hali oraz posadzki w tzw. sali niebieskiej.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 98 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.