TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

11 2021

Kolejny przetarg na łącznik między Radziejowicką a Nadarzyńską


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plKolejny przetarg na łącznik między Radziejowicką a Nadarzyńską - Grodzisk News


Grodziski magistrat otworzył oferty w trzecim przetargu na zaprojektowanie drogi łączącej ulice Radziejowicką w Kałęczynie a Nadarzyńską w Grodzisku. Wydaje się, że tym razem uda się wyłonić wykonawcę.


Pierwsze postępowanie zostało unieważnione ponieważ jedyna oferta, która napłynęła do magistratu była znacznie wyższa od tego co zakładał magistrat – firma MT-Projekt z Grójca zażyczyła sobie 600 tys. zł za realizację tego zadania, a gmina nie chciała wydawać więcej niż 350 tys. zł. Gdy ogłoszono drugie postępowanie urząd zwiększył budżet na ten cel do 400 tys. zł. Do przetargu znów stanęła tylko firma z Grójca, która złożyła tę samą ofertę – niecałe 600 tys. zł. W trzecim postępowaniu gmina zdecydowała się zwiększyć budżet do 611 tys. zł. Swoje oferty złożyły dwie firmy, których oferty mieszczą się w zakładanym budżecie (564 i 596 tys. zł) i tym razem chyba uda się wyłonić projektanta.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy, że trasa ta ma się składać z trzech odcinków, które łącznie mają mieć długość 3,3 km. Początek tej drogi został zaplanowany od budowanego obecnie ronda w ciągu trasy 579 w Kałęczynie a koniec na rondzie na ul. Nadarzyńskiej. Ponadto ronda mają zostać wybudowane na skrzyżowaniach z ulicami Osowiecką i Lazurową.

Koncepcja projektowa ma być gotowa w 60 dni od podpisania umowy, a pełna dokumentacja w 350 dni. Koszt budowy łącznika gmina szacuje na około 30 mln zł.

Kolejny przetarg na łącznik między Radziejowicką a Nadarzyńską - Grodzisk News
Kolejny przetarg na łącznik między Radziejowicką a Nadarzyńską - Grodzisk News
Kolejny przetarg na łącznik między Radziejowicką a Nadarzyńską - Grodzisk News
Kolejny przetarg na łącznik między Radziejowicką a Nadarzyńską - Grodzisk News
Kolejny przetarg na łącznik między Radziejowicką a Nadarzyńską - Grodzisk News
Kolejny przetarg na łącznik między Radziejowicką a Nadarzyńską - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

cięcie i szarpanie gminy w każdą stronei sprowadzanie na potęgę ludności przez rozkwit deweloperki. Zapchane jest to małe miasto w godzinach szczytu do granic możliwosci, nie możnaz jednego końca mieściny w drugą się przedostać!

Ula
09-11-2021 18:19

i będzie tylko gorzej...

Józef K
09-11-2021 22:28

A kiedy wezmą się za szczyt hańby i nieudolności UM - ul. Okrężną. Niektóre dziury osiągają już 30 cm głębokości. Pomijam brak oświetlenia. A deweloperzy budują na potęgę.

Lord
09-11-2021 22:43

Chciałbym tylko przypomnieć, że to mieszkańcy protestowali przeciwko robieniu Okrężnej. Krążyły paszkwile, że Benio obwodnicę chce tam robić i tiry puszczać. Wyszło więc jak wyszło, a teraz żal, że całości nie zrobili. Śmieszne to i żałosne

Były mieszkaniec Okrężnej
10-11-2021 11:35

deweloperzy budują bo rada miejska uchwala korzystne dla nich plany zagospodarowania przestrzennego lub je zmienia.

Mama
10-11-2021 17:38

„Były mieszkańcu Grodziska”, to nie były paszkwile i nie chodziło o TIRy. Miało tam powstac coś, co dziś jest nazywane przez włodarzy.... "łącznikami". W przypadku Okrężnej, byłby to "łącznik" (nazwany lub nie, po imieniu - taką by pełnił funkcję) między Nadarzyńską a Królewską. I w połączeniu ze wspomnianym w tym artykule łącznikiem między Radziejowicką (gdzie w pobliżu kończy się obwodnica zachodnia) z Nadarzyńską, byłoby to połączenie 2 łącznikami Radziejowickiej (czyli budowanej obwodnicy – kiedyś nazywanej zachodnią) z ul. Królewską. Skoro jesteś byłym mieszkańcem grodziska, powinieneś wiedzieć, że miały tu powstać 2 obwodnice: zachodnia i południowa. Na obwodnicę południową nie zgodził się Milanówek i słusznie. Obecnie budowana obwodnica, to obwodnica zachodnia, co władze przemilczają, nazywając ją obwodnicą, bo po co wskazywać, że jest to jakaś część obwodnicy... ? :) Większy sukces można ogłosić budując "obwodnicę" (w domyśle – całą) bez przymiotnika zachodnia czy południowa. Sęk w tym, że budowana obwodnica, bez jej reszty (obwodnicy południowej), a więc bez wyprowadzenia ruchu na Królewską pod Milanówek, niewiele da z punktu widzenia zakorkowania grodziska... Dlatego władze usilnie budują "łączniki" w wielu miejscach, niemalże po domach i ogrodach..., bądź zamieniają osiedlowe uliczki w ruchliwe ciągi komunikacyjne. Okrężna na pełnym odcinku po modernizacji, z drogi osiedlowej stałaby się właśnie tym brakującym ogniwem w połączeniu obwodnicy kończącej się w Kałęczynie z ul. Królewską.
Także, nie uprawiaj tu propagandy rządzącej Ziemi grodziskiej od 27 lat w tej gminie - a tak naprawdę, polityki informacyjnej "półprawdy". Nie każdy sprowadził się do grodziska 1-5 lat temu, głupka możesz robić z siebie. Okrężną można zrobić w taki sposób, żeby nie zamienić jej w jeden z głównych ciągów komunikacyjnych w gminie, bo to droga osiedlowa. Ale cel lokalnego samorządu był inny. Na dowód, wystarczy spojrzeć do czego służy i w co się zamienił zmodernizowany odcinek Okrężnej (Piaskowa-Królewska) - w godzinach szczytu to obwodnica, a niegdyś jechało tam kilka aut na godzinę. Skrzyżowanie Piaskowa-Okrężna, choć ciasne, małe, zamieniło się w jedno z głównych skrzyżowań w mieście.

Ps: i od razu trzeba obalić częsty argument w tej sprawie rządzącej Ziemi Grodziskiej i jej radnych (m.in. przyjaciela wszystkich strażaków...). Postawienie na Okrężnej po modernizacji znaków zakazu ruchu dla aut ciężarowych to żaden argument przeciwko temu, że Okrężna służyłaby jako obwodnica. A auta osobowe nie generują ruchu, co tworzy korki w Grodzisku, ciężarówki, czy auta osobowe podwojonej w ciągu 20 ostatnich lat liczby mieszkańców?

Wieloletni mieszkaniec Grodziska
10-11-2021 17:58

"Wieloletni mieszkańcu Grodziska" nieźle popłynąłeś chłopie. Po czterech zdaniach i podpisie wiesz o mnie wszystko. Brawo Mistrzu Dedukcji!

Po pierwsze - to były paszkwile i była w nich mowa o TIR-ach, takie pisemko ktoś wrzucał ludziom do skrzynek.

Po drugie - napiszę jeszcze raz, bo to było sedno mojego poprzedniego wpisu, do którego dorobiłeś własną ideologię - to MIESZKAŃCY OKRĘŻNEJ, szczególnie dalszej części, NIE ZGADZALI SIĘ na przebudowę ulicy. Po zakończeniu prac przy pierwszym odcinku pojawiło się narzekanie, że ciasne ronda i nic większego nie przejedzie (cyt. „ronda dla deweloperów”), więc gdzie te TIR-y (jeden próbował). No ale, że ogólnie fajnie wyszło to trzeba było też ponarzekać, że nie zrobili całej. Śmieszne to i żałosne.

Po trzecie – no właśnie, głupka możesz robić z siebie. Rozumiem, że w Twoim małym rozumku nie mieści się fakt, że ktoś całe życie mieszka w Grodzisku, żyje mu się tu dobrze i nie widzi powodów do narzekań. Według Ciebie tacy ludzie muszą być od razu związani z Ziemią Grodziską i uprawiać ich propagandę? To taka trochę pisowska retoryka, lokalna wersja "Polski w ruinie", a Benek to odpowiednik Tuska. Jak nie z nami to wróg narodu. Do wyboru są tylko dwie strony czy można mieć w ogóle inne zdanie?

Po czwarte – przekonałeś mnie, nie róbmy dróg, bo nie daj Boże będą po nich samochody jeździć. To oburzające, że można w godzinach szczytu przejechać z np. Adamowizny do Milanówka w 10-15 minut. No jak to tak? A tak serio to poproszę więcej takich osiedlowych dróg jak Okrężna. Co takiego strasznego dzieje się na skrzyżowaniu Piaskowej z Okrężną? Często tamtędy przejeżdżam i nie zauważyłem nic szczególnego. Już większym problemem są nieprawidłowo zaparkowane samochody w okolicy kościoła w czasie mszy (pal licho, że trzeba się nagimnastykować żeby przejechać ale chodnikiem się nie da przejść), a parking obok.

Po piąte – załóżcie sobie jakieś forum, na którym będziecie mogli sobie wspólnie ponarzekać i wklejajcie tu co jakiś czas link do niego. Niech sobie zainteresowani wchodzą. Ciężko się czyta w kółko te same komentarze frustratów wklejane praktycznie pod każdym artykułem.

PS. Drogi Sherlock’u nie wiem czy przeczytasz, nie wiem czy zrozumiesz ale z mojej strony to wszystko. Pozdrawiam i życzę więcej luzu w ujściu układu pokarmowego.

Były mieszkaniec Okrężnej
12-11-2021 12:11

Interes deweloperów stoi w grodzisku od wielu lat na pierwszym miejscu, co widać gołym okiem. Naginanie prawa, zmiany planów zagospodarowania to jednak rzeczy z którymi mieszkańcy powinni sobie łatwo poradzić... Ta gmina i miasto nie należy do burmistrza czy radnych z Ziemi Grodziskiej (choć można odnieść wrażenie że im się tak wydaje po blisko 30 latach rządów), nie oni też finansują tę gminę, a mieszkańcy ze swoich podatków (od nieruchomości i 50% PIT w przypadku zameldowanych). Pierwsza okazja do wystawienia rachunku już za 2 lata w wyborach.

Dawid
10-11-2021 18:53

kto jest właścicielem najatrakcyjniejszych dzìałek w mieście i gminie?

Filip
13-11-2021 23:22

To, że urząd źle rządzi to prawda, ale tego typu łączniki warto budować, bo odciążają one zawsze centra miast i najbardziej zapchane ulice, a korki isamo przemieszczanie się tutaj z puktu A do B to tragedia. Ciężko tu mówić o jakichś głównych, bo aby gdzieś dojechać trzeba ciągle zmieniać kierunek jazdy (jeździłem jak dotąd głównie po północnej części głównie).

Florczak
15-11-2021 23:31

Tu nie ma co upolityczniać tematu, wszystko jest proste. Miasto wielkości Grodziska powinno mieć obwodnicę. A co ma? Fragment obecnie budowany, do którego dolepiane będą łączniki przez osiedlowe uliczki.
Czy naprawdę tak trudno zrobić obwodnicę z prawdziwego zdarzenia ZA MIASTEM? Życie pokazuje że tak, bo w tle zawsze są niezadowoleni, są różne interesy itp.

Andrzej
30-11-2021 13:37
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.