reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Kolejny kierujący z zakazem prowadzenia. Miał 2,5 promila

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: mazowiecka.policja.gov.plKolejny kierujący z zakazem prowadzenia. Miał 2,5 promila - Grodzisk News


39-latek wsiadł za kierownicę mimo tego, że był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów ważny przez trzy lata. Teraz już ten zakaz ma dożywotni, a dodatkowo usłyszał wyrok dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu.


Wczoraj informowaliśmy o mężczyźnie, który wsiadł za kierownicę mając siedem aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów, w tym sześć dożywotnio więcej tutaj. „Bohater” dzisiejszego materiału miał tylko jeden – ważny przez trzy lata. Szczegóły poniżej.

REKLAMA

Policjanci z grodziskiej drogówki zatrzymali do kontroli mazdę. Niemal od razu funkcjonariusze wyczuli, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziły te przypuszczenia – miał 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Jednak to nie był koniec kłopotów 39-latka.

– Ku zaskoczeniu policjantów, dalsza kontrola 39-latka w bazach danych potwierdziła kolejny powód do zatrzymania i przedstawienia mu zarzutów karnych. Kierujący posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów ważny jeszcze przez 3 lata – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Mężczyzna trafił do celi, a funkcjonariusze wystąpili do sądu z wnioskiem o przyspieszony tryb postępowania w jego sprawie. 39-latek usłyszał wyrok dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności o zawieszeniu oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Został też ukarany grzywną w wysokości 10 tys. zł.


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?

ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz



AKTUALNOŚCI

Żabia Wola. Bezpłatne czipowanie psów i kotów

Gmina Żabia Wola zachęca do czipowania swoich pupili w ramach bezpłatnego programu.

Wyrzucasz odpady do miejskiego kosza? Popełniasz wykroczenie!

Gmina Brwinów alarmuje, że niektórzy mieszkańcy traktują miejskie kosze na odpady jak miejsce wyrzucania prywatnych odpadów komunalnych. Urzędnicy podkreślają, że to wykroczenie, za które grozi grzywna.

W czwartek mecz sezonu w Grodzisku

Siatkarze Grodziskiej Sparty podejmą u siebie NECKO Augustów, czyli drużynę, która w tabeli 1. ligi znajduje się tuż nad strefą spadkową. Wygrana pozwoli Sparcie zachować duże szanse na utrzymanie.

Poszukiwany listem gończym w rękach policji

Policjanci z grodziskiej komendy zatrzymali 45-latka z Ukrainy, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a miał do odbycia karę 15 miesięcy pozbawienia wolności.

Nowy ofensywny zawodnik Pogoni

27-letni Hubert Adamczyk dołączył do Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Ofensywny pomocnik trafił do Grodziska z grającego w Ekstraklasie Zagłębia Lubin.

Twoje pomysły zmieniają region. Rusza siódma odsłona Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

Mieszkańcy Mazowsza po raz kolejny mają szansę zdecydować o inwestycjach w regionie. Samorząd Mazowsza ogłosił niedawno start siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Oddał do rozdysponowania przez mieszkańców 30 mln zł. Można teraz zgłosić własny projekt i powalczyć o fundusze na inwestycje lub wydarzenia, które są bliskie lokalnej społeczności.

Słowem widziane. Wyjątkowy seans filmowy w Mediatece

Klub filmowy „Słowem Widziane” ponownie otwiera swoje drzwi dla osób niewidomych i niedowidzących, ich opiekunów oraz asystentów. Ro okazja,, by w przyjaznej atmosferze wspólnie zanurzyć się w świecie kina, które staje się dostępne dzięki odpowiedniej oprawie i otwartości na potrzeby publiczności z dysfunkcją wzroku. Przed nami w Mediatece seans filmu „Pamięć”

Wypadek na krajowej „50”. Są ranni i duże utrudnienia

Na drodze krajowej nr 50 w Chrobotach doszło do poważnego wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki. W wyniku zderzenia ranne zostały trzy osoby i przetransportowano je do szpitala. Na drodze powstały bardzo duże utrudnienia, a policja kieruje na objazdy.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.