31 10 2015

Kolejni zdolni ze stypendiami

31.10.2015, godz.: 14:14
Kolejni zdolni ze stypendiami
fot. grodzisk.pl

Na ostatniej sesji grodziskiej rady miejskiej (28 października) odbyło się uroczyste wręczenie nominacji stypendialnych siedmiorgu grodziszszczanom – uczniom wybitnie uzdolnionym sportowo i naukowo.

To kolejne takie wręczenie w bieżącym roku szkolnym. Przy okazji wrześniowej sesji stypendia odebrało pięcioro młodych ludzi. A kto został wyróżniony tym razem? Są to głównie sportowcy ale nie tylko. Wśród nich Weronika Kania, uczennica Gimnazjum nr 2, która zajęła trzecie miejsce podczas drużynowych zawodów w skokach na trampolinie; Maciej Brzeziński z grodziskiej podstawówki nr 6 to natomiast zdobywca drugiej lokaty w drużynowych zmaganiach w karate fudokan podczas XI Pucharu Polski Dzieci i Młodzików. Za to samo dokonanie nagrodzony stypendium został również Adam Mieczkowski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2.

W gronie stypendystów znaleźli się jeszcze dwaj inni bardzo utalentowani karatecy. To Antoni Rajzyngier, kolejny uczeń podstawówki nr 2, który wywalczył pierwsze miejsce na mistrzostwach Europy w karate kihon kumite. Drugim wspomnianym jest Jan Szelągowski, na co dzień uczący się w Szkole Podstawowej w Adamowiźnie. Młody sportowiec może pochwalić się brązowym medalem w XV Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w karate tradycyjnym.

Nie zapominamy o specjalistach w innych dziedzinach, których również uhonorowano stypendiami. Antonina Dębska, licealistka ucząca się w warszawskiej placówce im. T Czackiego wyróżniona została za zdobycie tytułu laureatki olimpiady medialnej. Z kolei Maciej Wiatrak, uczeń LO im. Stefana Batorego w Warszawie, dotarł do finału olimpiady geograficznej.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata