reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

09

07 2022

Kolejne zielone wiaty staną w Brwinowie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: brwinow.plKolejne zielone wiaty staną w Brwinowie - Grodzisk News


Brwinów rozbudowuje „sieć” zielonych przystanków autobusowych na terenie gminy. Do końca roku pojawią się kolejne ekologiczne wiaty.


Tzw. zielone przystanki to trend, który zarówno w Polsce, jak i za granicą zyskuje coraz większą popularność – w naszym kraju można je spotkać m.in. w Warszawie, Białymstoku, Zielonej Górze czy Gdańsku. W gminie Brwinów nie są one nowością, bowiem już w 2020 r. pojawiły się pierwsze cztery tego typu wiaty, a pod koniec ubiegłego roku pobudowano kolejne cztery. Jednak to nie koniec.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak poinformowała gmina Brwinów, jeszcze w tym roku ich liczba wzrośnie. – Dzięki pozyskaniu środków w wysokości 100 000 zł z programu „Mazowsze dla klimatu 2022” do końca roku zaplanowano ustawienie pięciu nowych ekologicznych przystanków. Nowe wiaty uprzyjemnią czas oczekiwania pasażerów na autobusy oraz urozmaicą uliczną przestrzeń – poinformował Urząd Gminy Brwinów.

Zielone wiaty przystankowe to specyficzna konstrukcja, która ma wiele zalet. Znajdujące się na dachu rośliny są odporne na warunki atmosferyczne, a te porastające ściany będą latem zacieniały przystanek zapewniając izolację od gorąca. Do tego w pozostałe pory roku wiaty chronią nie tylko przed deszczem, czy wiatrem, ale także przed zanieczyszczeniami dzięki okalającej roślinności pochłaniającej m.in. pyły zawieszone.

Trzeba również wspomnieć o ekologicznym systemie zasilania wiat, które doświetlane są za pomocą modułów LED podłączonych do układu fotowoltaicznego. Czujnik ruchu zainstalowany na konstrukcji powoduje włączanie się oświetlenia wiaty po zmroku, w reakcji na przechodnia. System ten doświetla także oszkloną gablotę informacyjną. Warto wiedzieć, że zamontowane przy przystankach stacje solarne umożliwiają ładowanie urządzeń elektronicznych przez port USB. Zatem czekając na przystanku na autobus, można spokojnie podładować telefon.

Zielone wiaty w Brwinowie można spotkać w następujących lokalizacjach:
- przy ul. Grodziskiej w Brwinowie (północna strona ulicy),
- przy ul. Grodziskiej w Brwinowie (południowa strona ulicy vis-à-vis budynku Urzędu Gminy Brwinów,
- przy drodze powiatowej 1509W w Czubinie,
- przy ul. Głównej w Parzniewie,
- przy ul. Pszczelińskiej (przy budynku poczty),
- przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie
- przy Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie
- w Otrębusach, w rejonie skrzyżowania z  obwodnicą (DW nr 719)

Kolejne zielone wiaty staną w Brwinowie - Grodzisk News
Kolejne zielone wiaty staną w Brwinowie - Grodzisk News
Kolejne zielone wiaty staną w Brwinowie - Grodzisk News
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.