TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

18

02 2022

Kolejne stare budynki do wyburzenia


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plKolejne stare budynki do wyburzenia - Grodzisk News


Grodziski magistrat ogłosił przetarg na rozbiórkę budynków przy ul. Harcerskiej, Limanowskiego oraz Żyrardowskiej.


Z krajobrazu miasta sukcesywnie są usuwane stare i zaniedbane budynki, które mogą zagrażać bezpieczeństwu. Teraz zostało ogłoszone postępowanie przetargowe na rozbiórkę budynków gospodarczych i WC przy ul. Harcerskiej 3, budynku mieszkalnego wielorodzinnego z budynkami gospodarczymi ul. Żyrardowska 39 oraz budynku mieszkalnego wielorodzinnego oraz dwóch budynków gospodarczych ul. Limanowskiego 29.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wszystkie te obiekty są w bardzo złym stanie technicznym, a rozbiórki będą wykonywane na podstawie decyzji udzielających pozwolenia na rozbiórki i uwzględniających między innymi uprzątnięcie terenu oraz wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.

Kiedy owe budynki zostaną rozebrane? Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 60 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Kolejne stare budynki do wyburzenia - Grodzisk News
Kolejne stare budynki do wyburzenia - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Warto by coś zrobić z budynkiem z cegly z powybijanymi szybami u zbiegu ulic Nadarzyńska, Piaskowa , Tylna. Masakra

Renata
18-02-2022 17:54

ale dlaczego do wyburzenia???? były przecież około 30 lat własnością gminy??? to jak bydynki gminne były utrzymywane skoro są teraz do rozbiórki???? budynek powinien przejść remont generalny na koszt gminy, jest cenny architektonicznie! no radni miejscy i powiatowi co siedzicie cicho w sprawie burzenie historii grodziska???? po wyburzonym budynku pewnie powstanie blok deweloperski bez centymetra ogródka, a ogródkiem dla nowych mieszkańców bedą okoliczne parki, a miejsca do parkowania zrobi się w ulicy, jak np. przy piaskowej, żeby nie zabierać cennych metrów działki, na której będzie można zbudować mieszkania, sprzedać i zarobić. Taka polityka jest w Grodzisku, dobrze, że RGM o tym pisze.

J.
18-02-2022 18:19

Poproszę o wymienienie tych walorów architektonicznych. Brawurowe zadanie!

X
18-02-2022 22:15

jakbyś miał jakieś pojęcie to byś powiedział odwrotnie że Gmina wywala w błoto na remont kamienic które nie przedstawiają architektonicznie niczego
Po co to gadanie byłeś tam widziałeś? Ja tak, rozumiem decyzje. Jak jest zabytek gmina wyda i wyremontuje a jak jest zwykły cegielniany kiosk to go burzy Ratujmy zabytki a nie bloki z cegieł. Masz przykład w środku osiedla po tarczach zabytek bedzie stał mimo że wkoło bloki i mimo że grunt sprzedany po co ratować "kurnik" jak można Pałac Ale pisać sobie zawsze można

D.
18-02-2022 23:41

Nastrojowy budyneczek. Szkoda, że tak łatwo jest burzyć. I odwracać się od przeszłości.

gb
07-03-2022 14:58

Ziemia Grodziska musi odejść. Po 30 latach. W tej gminie rzadzi deweloperka i kolesiostwo. Rada Miejska, Rada Powiatu, Burmistrz do wymiany. Inaczej nie ma co oczekiwać większych zmian czy poprawy. W gminie i powiecie po 30 latach maja obsadzone wszystko - az po sprzataczki.

Krzysztof
18-02-2022 22:55

Kible na harcerskiej cenne architektonicznie? Widzę że sami znawcy, jako mieszkaniec wolę żeby moje podatki szły na coś co się opłaca a nie na siłę remontować zawilgocone rudery, które grożą zawaleniem. Jest to nieekonomiczne. Dworki, pałace oczywiście ratujmy, ale rudery bez fundamentów to nie ma sensu. W miejscu starych budynków na Limanowskiego są projektowane nowe budynki socjalne ale niektórzy żyją hejtem i jest to widocznie ich sens życia.

Inżynier
19-02-2022 09:25

DO INŻYNIER W MIEJSCU STARYCH BUDYNKÓW NA LIMANOWSKIEGO NIE SĄ PROJEKTOWANE NOWE BUDYNKI SOCJALNE. BUDYNKI SOCJALNE SĄ STAWIANE W NATOLINIE POZA CENTRUM MIASTA. BIEDNI MUSZĄ CENTRUM OPUSZCZAĆ, BO SĄ ZA BIEDNI BY WEDŁUG RADNYCH MIESZKAĆ W MIEŚCIE.
W RADACH MIASTA JAK I POWIATU POWINNI DZIAŁAĆ LUDZIE MŁODSI A NIE LUDZIE 80 LETNI, GDZIE JEST PROBLEM ZE SŁUCHEM...........

123
20-02-2022 10:22

Pogonić stąd ten psl w najbliższych wyborach. Arogancja, nieudolność, nepotyzm, kumoterstwo. No i deweloperzy na pierwszym miejscu.

Ziemia Grodziska - żeby deweloperom i kolesiom żyło się lepiej. Za Wasze podatki.
19-02-2022 10:58

Dobry teren dla dewelopera więc i kamienice do rozbiórki... niestety!

A.
19-02-2022 20:19

Do 123 wystarczy umieć czytać żeby widzieć na stronie BIP, że jest przygotowywany projekt budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego czyli budynku socjalnego. Ale na hejterów nie ma rady. Miłego dnia

Inżynier
21-02-2022 09:11

DO INŻYNIER !!!!!!!!
TO TY NAUCZ SIĘ CZYTAĆ NA STRONIE BIB NIE JEST NAPISANE, ŻE JEST PRZYGOTOWYWANY PROJEKT BUDOWY BUDYNKU WIELORODZINNEGO CZYLI SOCJALNEGO TAK JAK PISZESZ TYLKO BUDYNEK WIELORODZINNY
2 KONDYGNACYJNY KOMUNALNY.
A TO JEST RÓŻNICA MIESZKANIA SOCJALNE A MIESZKANIA KOMUNALNE.
MIESZKANIA SOCJALNE BĘDĄ W NATOLINIE.
JA NAPISAŁEM PRAWDĘ WIĘC ZASTANÓW SIĘ CO PISZESZ I NIE OBRAŻAJ LUDZI.

123
04-03-2022 11:14
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.