reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

16

08 2022

Kolejne ostrzeżenie IMGW. Będzie gorąco


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayKolejne ostrzeżenie IMGW. Będzie gorąco - Grodzisk News


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie wydał ostrzeżenie drugiego stopnia niemal dla całej Polski w tym m.in. dla powiatów grodziskiego i pruszkowskiego.


Synoptycy przewidują, że najbliższe dni będą gorące. – Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C, a w czwartek i piątek 18-19.08 do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 22°C, tylko w nocy z wtorku na środę 16/17.08 od 16°C do 19°C – tak brzmi treść ostrzeżenia drugiego stopnia wydanego przez IMGW.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ostrzeżenie będzie obowiązywać od dziś od godz. 12.00 do piątku 19 sierpnia do godz. 20.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia upałów meteorolodzy oceniają na 80 proc.

Upały są szczególnie niebezpieczne dla niemowląt i małych dzieci oraz osób w podeszłym wieku. Starajmy się nie przebywać w pełnym słońcu. Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu w godzinach południowych. Każdy powinien pamiętać o piciu dużej ilości wody i unikaniu niepotrzebnego wysiłku fizycznego. Wysoka temperatura osłabia naszą koncentrację. Zachowajmy więc szczególną rozwagę podczas jazdy samochodem. Pod żadnym pozorem nie wolno też zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanym pojeździe.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.